Hamaney: Trump, serserilik alemine yeni girenler gibi

Hamaney: Trump, serserilik alemine yeni girenler gibi
İran dini lideri Ali Hamaney, ABD Başkanı Donald Trump'ı toy ve tecrübesiz olmakla eleştirdi.
Son güncelleme: 19.06.2017 / 23:33:31

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin yeni yönetimini toy ve tecrübesiz olmakla suçlayarak, Trump'ın İran'a yönelik tutumunu dikkate alınmayacak yaygaralar olarak tanımladı.

Suriye ve Irak'taki çatışmalarda hayatını kaybedenlerin ailelerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Hamaney, Beyaz Saray'daki yeni yönetim için serserilik alemine yeni girmiş bıçak sallayanlar benzetmesinde bulundu.

İran lideri, "Bunlar toy ve tecrübesizler. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Serserilik alemine yeni girenler gibi rasgele sağa sola bıçak sallıyorlar. Ağızlarının içinden tokadı yediklerinde o zaman dünyadaki hesap kitabın nasıl olduğunu anlarlar." diye konuştu.

"ONLAR DEĞİL BİZ TOKAT ATARIZ"

İran'ın devrimin kuruluşundan beri son 38 yılda sürekli ABD'nin düşmanca tutumuyla karşı karşıya olduğunu savunan Hamaney, Trump'ın ismini zikretmeden, "ABD'de yeni iş başına gelmiş bu adamın yaygaralarını dikkate almayın. Bunlar yeni şeyler değil. İran sağlam ayaktadır. Bilsinler onlar bize değil, asıl biz onlara tokattı atarız." dedi.

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    vatandaş

    benim için israil ne ise iranda odur.!!bu amaneyy mi ne bu amerikanın terör patronu turpu kısmen doğru tanımlamış hakkını yememek lazım.

    cevapla