David Rockefeller öldü

David Rockefeller öldü
ABD'li ünlü milyarder David Rockefeller öldü. Aile sözcüsü Fraser Seitel, Rockefeller'in kronik kalp yetmezliğinden öldüğünü söyledi.
Son güncelleme: 23.03.2017 / 00:34:32

Aile sözcüsü Fraser P. Seitel tarafından yapılan duyuruda, Rockefeller'ın pazartesi sabahı evinde öldüğü açıklandı.

KRONİK KALP YETMEZLİĞİ

Aile sözcüsü Fraser Seitel Rockefeller'in ABD'nin New York kentinde, kronik kalp yetmezliğinden öldüğünü duyurdu.

HEDEF 200 YAŞINI GÖRMEKTİ

6 kalp nakli, 3 böbrek ve 2 de ciğer nakli yapılan Rockefeller 100 yaşına girdiğinde "200. yaş günümü kutlamak istiyorum." demişti.

DAVİD ROCKEFELLER KİMDİR?

David Rockefeller, 12 Haziran 1915 'te doğdu. Amerikalı bankacı, iş adamı. "Dünya imparatorluğu" ve "Yeni dünya düzeni" gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştır.

Rockefeller ailesinin üyelerinden olup Amerikan İç Savaşında ismini savaş gelirleriyle ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu olup şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğlu, Chase Bank'ın eski başkanı olup şu anda bankanın uzantısı olan JPMorgan Chase'in ortaklarındandır.

Rockefeller şirketler grubuna üyesi olan Abby, John D. III, Nelson, Laurance and Winthrop isminde beş kardeşi vardır. 2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne 100 milyon dolar bağışta bulunmuştur.

David Rockefeller'in sahibi olduğu şirketler, yönettiği ve yardım ettiği fonlar, sivil organizasyonlar dernekler, başta 1904 yılında kurulan dünyanın dört yanında öğrencilere burs veren Rockefeller Vakfı ve diğer vakıflar ve kuruluşları ile dünyanın neredeyse yarısından bile fazla bir etki alanına sahip olup binlerce gence verilen ünlü Rockefeller öğrenim bursu ülkelerin siyasetinde önemli rol oynar.

David Rockefeller ailesi adına CFR'nin onursal başkanıdır.

ABD VE İSRAİL'İN ARKADINDAKİ GÜÇ

Rockefeller ailesi, ABD ve İsrail'in arkasındaki en büyük güç ve dünyaya şekil veren bir aile olarak anılmıştır. 

ABD’nin süper güç olarak dünyayı yönetmesinin arka planındaki organizasyonlarda onun imzası olduğu bir çok kaynakta yer almış, Ortadoğu'daki kanlı gelişmelerden de o sorumlu tutulmuştur.

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Şahbaz

  Sonunda geberdin ni len rocgaviller? Geçi ölü olduğundan soruya cevap vermezsin de, yine de sorayım didim hani. Gerçi Rocgaviller bi dene değil kine. Ama hepsi ölecek bir gün. İstedikleri kadar paraları olsun, ölecekler. Kalanlar akıllı olurlarsa kendilerine iyilik ederler. Ama türbülansa devam ederlerse sonları daha kötü olur. Ve Ölen dedeniz kadar da yaşayamazsınız. bunu da bir kenarınıza kazıyın.

  cevapla
 • avatar
  mehmet

  adam seyyar organ nakil cihazı gibi olmuş kendini ölümsüz sanıyodu galiba şimdi tokmaklar yılanlar ve kabirin kemikleri ufalayıcı azabını çek bakalım memdebur

  cevapla
 • avatar
  kemal

  aynı saw filmindeki canlı oyuncağa benziyor yüksek kalorili odun

  cevapla
 • avatar
  Hah

  Atesi bol olsun nedense yeni dunya duzeninin faaliyetcisi feto gibi geliyor bana

  cevapla
 • avatar
  aylin

  fetö taziye yayınlar artık. benzerlikleri çok.

  cevapla
 • avatar
  Alperen

  Ecel e fayda yok

  cevapla