BIG Partisi Almanya'da seçimleri boykot ediyor

BIG Partisi Almanya'da seçimleri boykot ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye'ye düşmanlık politikası yapan partilere oy vermeyin" çağrısı karşılık buldu. BIG Partisi seçimleri boykot ediyor.
Son güncelleme: 21.08.2017 / 20:49:22

HABER10

Almanya’da yaşayan ve çoğunluğu Türklerden oluşan yabancı nüfusu temsil eden "Yenilik ve Adalet Partisi" (BIG Parti) seçimlere katılmama kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye'ye düşmanlık politikası yapan SPD, CDU ve Yeşiller'e oy vermeyin, başka partilere oy verin" çağrısına cevap BIG Partisi Genel Başkanı Haluk Yıldız'dan geldi.

Yıldız, Türk kökenli seçmenlere, seçimleri boykot etme çağrısı yaptı.

YILDIZ: BİZİ BÖLENLERE OY VERİP PİRİM VERMEYİN

Genel seçimlerden önce ciddi hazırlık yapmak gerektiğini belirten Yıldız, parti teşkilatlarında görev alanların tatilde olduğunu ve yaklaşık iki haftalık seçim kampanyası ile başarının mümkün olamayacağını ifade etti.

Önceliklerinin 2019’da yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yanı sıra Almanya'da gerçekleştirilecek eyalet meclis seçimleri olacağını kaydeden Yıldız, "Bizim için zor bir karar oldu.

Katılmama nedenimiz herhangi bir etki yapabilme imkanımız olmaması. Biz de Avrupa Parlamentosu seçimlerine ciddi hazırlık yapalım dedik." diye konuştu.

BİG Partisi Başkanı Haluk Yıldız, çağrısını "Biz BIG Partisi olarak hem yerli toplumun hem de göçmen kökenlilerin kimliklerini, değerlerini koruyan ve savunan, ayrıca meşru haklarını elde etmeleri için mücadele veren tek siyasi partiyiz.

Lütfen bizi bölenlere oyunuzu vererek prim vermeyin! Ancak doğru ve şuurlu, stratejik kararlar verirsek, birlik olursak, Allah'ın izniyle biz yakın zamanda söz sahibi oluruz. Yoksa ezilmeye, tahkir edilmeye mahkum kalırız.

O yüzden tekrar herkese çağrımız şudur: Bu seçimleri boykot edin, eğer seçimlere giderseniz de seçim pusulasına kocaman şunu yazın: WAHLBOYKOTT!" sözleriyle tamamladı.

 

60 SANİYEDE 10 GÜNDEM

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  ...

  AfD a tepki oyu verin. Baraj sorunları kalmaz. Diğerleri gizli düşman, bunlar açık düşman, sadece oyun bozulur.

  cevapla
 • avatar
  yunus

  Reis ne dedi bu adam ne anlıyor? Kardesim niye boykot ediyorsunuz? gidin Türk düsmanı olmayan partilere oy verin dengeleri bozun. Hatta avrupayı karıştıracak partiler eoy verin. Yeterki avrupada karışıklı çıksın.

  cevapla