Almanya Cumhurbaşkanı'ndan skandal açıklama!

Almanya Cumhurbaşkanı'ndan skandal açıklama!
Türkiye’ye yönelik eleştirilere Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck da katıldı. Alman Cumhurbaşkanı, “Türkiye’de yaşananlar beni şaşırtıyor” dedi.
Son güncelleme: 07.03.2017 / 14:42:08

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Türkiyedeki gelişmeler ile ilgili skandal bir açıklama yaptı.

Darbe girişiminin basın özgürlüğünün pratikte kaldırılması için kullanılması, yargının enstrüman olarak görülmesi ve Cumhurbaşkanı tarafından idam cezasının yeniden getirilmesi çabalarının, demokratik hukuk devletinin temel değerlerinin devre dışı bırakıldığı anlamına geleceğine işaret eden Gauck, Türkiye’deki gelişmeleri, ”Avrupalıların yanıtsız bırakamayacağı bir tırmanış” olarak değerlendirdi.

Gauck, Türkiye ile iş birliğinin eleştiri yapılmayacağı anlamına gelmediğini de söyledi. 

Gauck’un Der Spiegel’e verdiği röportajın tamamı derginin yarınki sayısında yer alacak.

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Mehmet emin

  Almanya da yaşananlar bu milleti şaşırmıyor

  cevapla
 • avatar
  ÇINAR

  "HERKES ŞEREFİ KADAR KONUŞSUN DESELER YILLARCA SUSACAK İNSANLAR TANIYORUM" sözü sana neyi hatırlatır Gauck. Eminim bu kural olarak devreye girse YÜZYILLARCA SUSMAN gerekirdi.

  cevapla
 • avatar
  salim

  Gauck, Türkiye’deki gelişmeleri, ”Avrupalıların yanıtsız bırakamayacağı bir tırmanış” olarak değerlendirdi. Bu vb. gibi düşünen; Satılmış, hain, zalim ve Kafirleri Allah(cc.) KAHHAR Sıfatı ile En Kısa Zamanda KAHRETSİN AMİİİN (Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammed)

  cevapla
 • avatar
  levent

  yazık bu koltuk ne kadar önemli ise insanı insanlıktan çıkartıyor koltuk sevdası mevki sevdası doğruları gerçekleri bile bile görüp uydurma kendi hatalarını ört bas etmek için karalama kampanyası yazıklar olsun

  cevapla
 • avatar
  öztürk

  Tabi hemen darbe planlayın ancak geç kaldınız. Yemezler, artık sizi tanıdık geçte olsa tanıdık.

  cevapla