Almanya Cumhurbaşkanı'ndan skandal açıklama!

Almanya Cumhurbaşkanı'ndan skandal açıklama!
Türkiye’ye yönelik eleştirilere Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck da katıldı. Alman Cumhurbaşkanı, “Türkiye’de yaşananlar beni şaşırtıyor” dedi.
Son güncelleme: 24.05.2017 / 11:17:08

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Türkiyedeki gelişmeler ile ilgili skandal bir açıklama yaptı.

Darbe girişiminin basın özgürlüğünün pratikte kaldırılması için kullanılması, yargının enstrüman olarak görülmesi ve Cumhurbaşkanı tarafından idam cezasının yeniden getirilmesi çabalarının, demokratik hukuk devletinin temel değerlerinin devre dışı bırakıldığı anlamına geleceğine işaret eden Gauck, Türkiye’deki gelişmeleri, ”Avrupalıların yanıtsız bırakamayacağı bir tırmanış” olarak değerlendirdi.

Gauck, Türkiye ile iş birliğinin eleştiri yapılmayacağı anlamına gelmediğini de söyledi. 

Gauck’un Der Spiegel’e verdiği röportajın tamamı derginin yarınki sayısında yer alacak.

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Komutan66

  Kafir nazi soyu abd de idam olunca demokratik hukuk oluyorda biz yapincami demokrasik hukuk disi oluyor dilerim ALLAH dan bu savundugunuz fikir sizi tez zamanda soyunuzu tuketir

  cevapla
 • avatar
  SultanAlparslan

  Beyler avrupa çöküyor, onların öfkesi bizden çok mevcut durumun sebebini çözemiyor oluşlarına. Ama bu adamlara kızmayın onlar Türkiyede yaşanan hadiseleri maalesef siyonist medya ve içimizdeki SATILIKLARIN manipülasyonlarıyla yanlış öğreniyorlar. Kızmayın derken sonuna kadar kızmalıyız o ayrı, kastettiğim bir Türk! yazar diyor ki köşe yazısında " Türkiye hızla yükseliyor ve bölgede söz sahibi olmaya başladı, avrupa bu duruma seyirci kaldıkça yakında Türkiye yeniden Viyana kapılarına dayanır" şimdi arkadaşlar böyle bir cümleyi veya cümleleri yazıları siz okusanız, sürekli gazeteleri her açtığınızda C.Başkanımız Erdoğanın çarpıtılmış sözleri ve bu satılıkların kışkırtıcı yalanları ile zehirlenseniz siz ne tepki verirdiniz. Bizim yapmamız gereken Türkiye olarak bu hainleri bir an önce durdurmak ve dünyaya doğru bilgileri kendi medyamızla servis edebilmek. umarım bizim medyadan bu yazıyı okuyanlar olur.

  cevapla
 • avatar
  Hamit erdal

  Korkunun ecele faydası yok bekle Almanya bekle Dünya Büyuk TÜRKİYE geliyor vesselam.

  cevapla
 • avatar
  Mehmet emin

  Almanya da yaşananlar bu milleti şaşırmıyor

  cevapla
 • avatar
  ÇINAR

  "HERKES ŞEREFİ KADAR KONUŞSUN DESELER YILLARCA SUSACAK İNSANLAR TANIYORUM" sözü sana neyi hatırlatır Gauck. Eminim bu kural olarak devreye girse YÜZYILLARCA SUSMAN gerekirdi.

  cevapla
 • avatar
  salim

  Gauck, Türkiye’deki gelişmeleri, ”Avrupalıların yanıtsız bırakamayacağı bir tırmanış” olarak değerlendirdi. Bu vb. gibi düşünen; Satılmış, hain, zalim ve Kafirleri Allah(cc.) KAHHAR Sıfatı ile En Kısa Zamanda KAHRETSİN AMİİİN (Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammed)

  cevapla
 • avatar
  levent

  yazık bu koltuk ne kadar önemli ise insanı insanlıktan çıkartıyor koltuk sevdası mevki sevdası doğruları gerçekleri bile bile görüp uydurma kendi hatalarını ört bas etmek için karalama kampanyası yazıklar olsun

  cevapla
 • avatar
  öztürk

  Tabi hemen darbe planlayın ancak geç kaldınız. Yemezler, artık sizi tanıdık geçte olsa tanıdık.

  cevapla