ABD'den S-400 açıklaması

ABD'den S-400 açıklaması
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Rusya ve Türkiye arasındaki S-400 füze savunma sistemi anlaşmasıyla ilgili açıklama yaptı.
Son güncelleme: 13.09.2017 / 16:42:41

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye ve Rusya arasındaki S-400 füze savunma sistemi alımı görüşmelerine ilişkin, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli." dedi.

''KAYGI VERİCİ BİR DURUM''

Sözcü Nauert, günlük basın toplantısında bir soru üzerine Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 savunma sistemi görüşmeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Nauert, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli. Rusya sistemi, eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve bu bizim için kaygı verici bir durum." diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri-teknik iş birliğinden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin, TASS haber ajansına verdiği röportajda, Rusya ile Türkiye arasında S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına yönelik sözleşmenin imzalandığını ve uygulanmaya hazırlandığını duyurmuştu.

 

60 Saniyede 10 Gündem

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  osman

  DARISI İNŞALLAH KENDİ ÜRETTİĞİMİZ FÜZELER VE UÇAKLARA... GAVURLAR BİZİ ELEŞTİRİYORSA DOĞRU YOLDAYIZ DEMEK ....

  cevapla
 • avatar
  vatansever

  Arkadaşlar İnanın Nato standartı kullanmayan bi sürü NATO üyesi var..hatta nato üyesi olmayanlara bi sürü satış oluyo sıkıntı olmuyoda...alıncamı ...bir tek bizmi alınca sıkıntı oluyo..Bi de sen teröristleri o kadar bize kışkırtıyon.. nato üyesine düşmanlık yaptırıyon ..biz napacaktık....ey abd. en büyük pislik sensin...haddini bil yeter artık fetönüde...pkk nıda işidinide israilinide al defol git...inan o zaman herşey ne güzel olacak.... zate ne zaman abd ye bağlı olsak başımız pislikten kalkmıyor..en güzelini yapıyoz..başımıza geçirdiğin çuvalları bir gün sana geçireceğiz inşaallah...Zate bir laf vardır...ne kadar güçlüsün..o kadar özgürsün..abd de bunu istemiyor tabi.

  cevapla
 • avatar
  Erdoğan

  Sen geç onu ABD Işide PKK ya PYD ye bedava verdiğin silahı bize parayla vermedin.1974 Kıbrıs Barış Harakatında benim silahımı sen savaşında kullanamazsın dedin,Eeee artık Türkiye o eski Türkiye değil silahımızı alırız yaparız son asker kalıncaya kadar da savaşırız evelallah çünkü biz Türklerin kaçma gibi bir lüksümüz yoktur.Ya ölüm ya ölüm.

  cevapla
 • avatar
  Erdo Baba

  ne olacak çok basit biz özgürlüğümüze kavuşken kendini müttefik gösteren iki yüzlü düşmandan kurtulduğumuz demektir, atalarıız boşa dememişler kötü komşu mal sahibi yapar diye ...

  cevapla