Şero'yu anladık, sen Ergenekon'a gel!

Şero'yu anladık, sen Ergenekon'a gel!
Yeni Şafak'ın kulis yazarı Abdülkadir Selvi, L-manyak'ın 'Kötü kedi'si Şerafettin'in rejim göstergesi haline getirilmesinden yakındı. Baykal'ı ciddiyete davet eden Selvi, kulisten Baykal'a seslendi: Sayın Baykal Şero'yu anladık da Ergenekon'a gel Ergeneko
Son güncelleme: 30.05.2015 / 21:19:00

Meclis'te Salı günleri partilerin grup toplantıları yapılıyor. Bir grup toplantısından çıkıp diğerine girmek suretiyle siyasetin nabzını tutuyoruz.

MHP'nin grup toplantısı ile başlıyor. Salı gününün hareketliliği. İktidar ve muhalefet kulisine açılan salonlarda liderlerin biri çıkıp, diğeri iniyor kürsüden. CHP dışındaki partilerin basına kapalı bölümü de oluyor. Burada daha çok parti içi sorunlar konuşuluyor. Parti içi demokrasiyi dilinden düşürmez ama CHP'de grubun kapalı bölümü yapılmıyor. Bu yıllardır böyle.

CHP'nin grup toplantılarını es geçmemeye çalışırım. Bizzat izleyemediğim durumlarda canlı yayından da olsa Baykal'ı mutlaka izlerim. Bazı konularda da sesi pek gür çıkar CHP Lideri'nin. Özellikle laiklik oldu mu kürsüye sığmaz. Dünkü grup toplantısında da öyleydi. Bir kez daha “Bizim Genel Merkez'deki kedi Şero'ya ciğeri teslim ederim sana laikliği teslim etmem” diye seslendi Başbakan'a. Zaten bir süredir muhalefetini, “Şero”nun üzerinden yürütüyor.

L-manyak dergisindeki “Kötü Kedi Şerafettin” gibi, Şero da bir rejim göstergesi olup çıktı. Nerdeyse laikliğin güvencesi ilan edilecek kötü kedi Şero...

Psikopat bir meslektaşı tarafından vurulan öğretmenin mezhebinden girdi, Mersin'de psikolojik sorunlu şahsın şırınga ile genç kızlarımızı taciz etmesine kadar hepsini laikliğe yapılan saldırılar olarak nitelendirdi. Baykal şırıngalı delilerin yaptığı işleri bir mezhebe yönelik saldırı ve çağdaş yaşama bir tehdit olarak sunuyor. Peki neden? Cevabı basit. Rejim tehditi üzerinden iktidarı sıkıştırmak.

CHP lideri bence o defteri hiç açmamalı.

Sivas'ta 37 insanımızın yakıldığı Madımak Oteli hadisesi sırasında iktidarda SHP-DYP koalisyonu vardı. Aynen Maraş olayları sırasında olduğu gibi. Buradan iktidarda CHP var diye Maraş'ta insanları katledenlerin suçu olmadığı gibi bir sonuç çıkarılmasın. Mezhep kışkırtıcılığının ne denli tehlikeli bir iş olduğa dikkat çekmek istediğim için bu örneği verdim. Hatırlatmak istediğim bir şey daha var. O da birkaç haftadır dikkatli bir şekilde dinliyorum ama Baykal, Ergenekon olayına hiç değinmiyor. Çetelerle mücadele asıl sol'un sorunu olması lazım değil mi? Canım ne var bunda, Baykal geçmişte de Vatansever Çetesi'nin çökertilmesi sırasında da sessiz kalmıştı diyebilirsiniz. Ortada Ergenekon var yandan geç tavrı bu.

Sayın Baykal Şero'yu anladık da Ergenekon'a gel Ergenekon'a...

Abdülkadir Selvi - Yeni Şafak

Kaynak:
YORUMLAR
avatar
  • avatar
    mohaç beyi

    abdülkadir selvi kardeşime ergnenekono gelemezler ancak bir gün tan ağarırken müslüman türkün üzerinden.ergenekondan gelecekler.

    cevapla