Sekreterle yeni hayat

Sekreterle yeni hayat
Medya, AKP'lilere dönük atışlarına özel hayatlarla başladı. Bu konuda malzeme sıkıntısı çekmeyen medyanın son bombası, AKP'li Sabri Varan'ın sekreteriyle evliliği. İşte Hürriyet'in dedektif gibi iz sürerek topladığı ayrıntılar:
Son güncelleme: 26.05.2015 / 19:47:27

Medya, AKP'lilere dönük atışlarına özel hayatlarla başladı. Bu konuda malzeme sıkıntısı çekmeyen medyanın son bombası, AKP'li Sabri Varan'ın sekreteriyle evliliği. İşte Hürriyet'in dedektif gibi iz sürerek topladığı ayrıntılar:

AKP Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan, arkadaşı AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız’ın sekreteri Nesrin Özcan’a aşık olup evlenince Dikmen Vadisi’ne bakan bir ev tuttu. Her ikisi de eşlerinden boşanıp yeni yuva kuran çift, balayını da Bodrum’da geçirdi. Varan eşine bir de otomobil aldı.

AKP Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan’ın eşinden ayrılarak, AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız’ın sekreteri Nesrin Özcan ile evlenmesi, ’çok eşli AKP’lileri’ yeniden gündeme taşıdı. İmam nikahlı eşlerin bir kısmının TBMM’de çalışan ’sekreter-danışman’ olması, kamuoyunda uzun süre tartışma konusu oldu. Varan-Özcan evliliği ise resmi nikáhla sonuçlanan ilk birliktelik oldu.

BİR EV, BİR ARABA

Varan’ın ilişkisinin başladığı dönemde, Nesrin Özcan’ın da evli olduğu ortaya çıktı. Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kocasından geçen yıl boşandı ve Nesrin Özcan ile yaşamaya başladı. İmam nikáhı yaptıran çift, Dikmen Vadisi’ne bakan bir ev tuttu.

KOSGEB’DEN MECLİS’E

1980’li yılların sonunda KOSGEB’de işe giren, 1970 doğumlu lise mezunu Nesrin Özcan, bir süre sonra geçici görevle Meclis’te çalışmaya başladı. Özcan, o dönem ANAVATAN Partisi Milletvekili Bülent Atasayan’ın sekreterliğini yaptı. Özcan’ın Varan’la ilişkisi 1 yıl önce Hürriyet Gazetesi’nin Kulis köşesinde gündeme geldi.

ESKİ EŞİNE YAKIN EV

Nesrin Özcan, Varan’ın bir an önce boşanarak kendisiyle resmi nikah yaptırması için ısrarcı oldu. Varan, yaz aylarında 18 yıllık eşi Nuriye Varan’dan ayrıldı. Nuriye Varan, boşanmadan sonra aynı semtte bir kaç sokak ötede eşinin bir başkasıyla yaşamasına dayanamadı. Nuriye Varan, çocuklarını da alarak geçen yaz Gümüşhane’ye taşındı. Yaşananların ortaya çıkması üzerine Nesrin Özcan Varan da izin aldı. Yeni çift, önceki gün Ankara’dan ayrıldı.

AYNI APARTMANDA BİR AŞK DAHA

Sabri Varan’ın nikáhla sonuçlanan evliliği, bir başka ’ikinci eş’ olayını da yeniden gün yüzüne çıkardı. AKP’nin Güneydoğulu bir milletvekilinin de imam nikáhı yaptığı bir başka sekretere, Sabri Varan’ın yeni eşiyle oturduğu apartmanda daire tuttuğu öğrenildi.

Bodrum’da tatil köyünde balayı

NİKÁHTAN sonra Bodrum’a yeni eşi Nesrin Varan ile birlikte 24 Ağustos 2006 tarihinde tatile gelen Sabri Varan beş yıldızlı tatil köyünde balayı yaptı. Rezervasyonunu kendi adına yaptıran Sabri Varan, eşini de Nesrin Varan olarak kaydettirdi. Çift, tatil köyünün havuzunda güneşlendi, sık sık saunaya gitti. Bodrum’daki tatil köyünde 4 Eylül tarihine kadar kalan Varan çifti tekne turlarına çıktı, otelde düzenlenen animasyon eğlencelerini izleyip hoşça zaman geçirdi. Sabri Varan’ın tatili sırasında bermuda şortla dolaştığı eşinin ise rahat kıyafetler giydiği gözlendi.

Dindar siyasetçi sekreter sever

Dindar politikacıların sekreterleri ile ilişkiye girmeleri konusuna muhafazakár yayınlar yapan Bugün Gazetesi’nin yazarı Nuh Gönültaş bundan bir ay önce değinmişti.

Gönültaş, 24 Ağustos’taki yazısında, o dönem muhafazakár erkeklerin Sibel Can tipinde kadınları sevdiği görüşüne karşı çıkarak, "Asıl sekreter severler" demiş ve şunları yazmıştı: "Bence asıl üzerinde durulması gereken konu, erkeğin toplum içinde yükselirken kadının geri kalması ve zamanla kendisini işlevsiz hissetmeye başlaması olmalı. Koca, hasbelkader dindar bir evlilik yapıyor. Yıllar öyle geçiyor, çocuklar büyüyor, bu arada baba iktidara geliyor, milletvekili, bakan, genel müdür vs. oluyor. Bakan olan erkeğin karısı eşinin ortamlarına yabancılaşmaya başlıyor. Erkeğin gözü de dışarı kayıyor. Daha çok da sekreterleri ile... Turgut Özal’ın, Necmettin Erbakan’ın ve daha burada adını dile getiremediğimiz birçok dindarın sekreterleri ile evlenmeleri de iyi bir araştırma konusu olur ve AK Parti içinde çok da örnek bulunabilir!"

hürriyet
Kaynak:
YORUMLAR
avatar
 • avatar
  sinirli bir vatandaş

  Ali UKIRCA'yı savunmak için elli dereden su getirdiler. Herkes okrumak için yarışa girdi. Dört duvar arasında olan biten bir şeydir. Adamın özel hayatıdır. Karıştırmayın dediler. Niye çünük Ali KIRCA alevidir, solcudur. Peki bu AKP li adam neyin nesidir. O islamcıdır müslümandır. Öyleyse yapamaz böyle bir şey. Vurun abalıya ha. Biz bu düzenci medyanın neyi niçin yaptığını çok iyi biliriz. Amaç 28 Şubat öncesi senaryoları gündemleştirmek ve müslümanlara çamur atmak. Belik adam islamcı bile değil ama sonuçta müslümanlar hedef oluyor. Amaç habercilik değil müslümanları kötülemektir burada.

  cevapla
 • avatar
  hakan

  kadında evliymiş yaa :(( sen yolla karını işe çalışsın diye senin oyunla paranla adam olan herifin biri çıksın aklını çelsin :(( hemde bunu yapanda müslüman haa.Evli barklı kadına evli barklı haliyle yanaşmış

  cevapla
 • avatar
  ahmet c.

  burada bazı arkadasların yazdıklarına bakıyorum da bir haberle insanların nasıl koyun gibi etki altında bırakıldıklarını görebiliyorum ,yani bu yazı haber değeri bile tasıyormu acaba bir adam bosanmıs ve baska biriyle evlenmiş günde heralde 1000 kişi bosanıyordur turkiyede ne var bunda bir arkadas ne guzel yazmıs ali kırca fuhus yaparken göruntulendi bile üstelik niye bu olaya tepki yok ,cunku o dindar değil o herseyi hakediyor dimi dindar insanlar sanki ikinci sınıf ,koyun akıllı ataistler bu devlet sizin değil

  cevapla
 • avatar
  cendere

  birileri 28 şubat sürecinde olduğu gibi aydın doğanın düğmesine bastı biz bu haberleri artık sık sık göreceğiz

  cevapla
 • avatar
  pinhan

  her allah (c.c.) diyenin peşinden koşan bir milletin sonunun ne olacağı bu göstergelerden bellidir.

  cevapla
 • avatar
  cihangir

  Arkadaşlar lütfen, hakkında bilgi sahibi olmadığınız şeylerin ardına düşmeyiniz..Zan ile yargıda bulunmayınız..Zira zannın çoğu günahtır..İnanan kişi yargısında da yergisinde de, adaleti gözetendir..Eğer inanıyorsak..Bir başkasının manüplasyonuna gelip olağan şeyleri abartılı bir şekilde gündemde tutmak psikolojik savaş enstrümanı olmaktır..Konuştuğumuz gündem sabıkalı bir gazetenin oluşturduğu gündemdir..Dikkatinizi çekmek isterim..

  cevapla
 • avatar
  serdar

  Ali kırcayla bu kadar neden ilgilenilmedi?Adam evlenmiş;ya Ali Kırca ne yaptı?

  cevapla
 • avatar
  birisi

  ALLAH,hu taala erkeği ve kadını birbirine eş arkadaş olarak yaratmış kainatın yaratıcısı nikahla birlikteliği helel kılmış . peki siz DÜMBÜKLERE ne oluyo siz kimsiniz kendinizi ne zannediyorsunuz

  cevapla
 • avatar
  imam

  evet....bunlarda gösteriyorkii... akp denen nidüğü belirsiz(ideolojisi belli olmayan)bu parti hertürlü magandalığa açık.... yozlaşma ve toplumdışılık bir meziyet gibi yaşanmakta.... inandığı gibi yaşayamamanın -yaşamak istenmeyişinin-yaşadığı gibi inanmaya enbüyük kanıtı.... ALLAH yardımcıları olsun ve hidayete ulaştırsın.......

  cevapla
 • avatar
  hidayet şeker

  siz medyanın bu kadar basit ve ukala haberler dışında hiç işiniz yok mu adamlar nikah kımış resmileştirmişler işlerini yada sanatçi ve sözde gazeteciler kimin eli kimin cebinde kızı karısı oğlu karışık onların kı ne oluyor flör mu yoksa modern yaşam mı

  cevapla
 • avatar
  volkan

  Resmi nigahla evlenmiş birisi için bu kadar yorum yapılmasınıyanlış buluyorum.

  cevapla
 • avatar
  ahmet

  Böyle dindarlık olmaz.Uçkuruna sahip olamayan insanlara devlet yönetimini teslim ediyoruz.

  cevapla
 • avatar
  Birisi

  Buradan muhafazakar erkeklerin kadınlara hele de açıksa cinsel obje olarak baktıkları ve dolayısıyla bir kadın ile bir erkeğin bir arada duramayacağını, mutlaka aralarında birşey olması gerektiğini ispatlamışlardır.Herhalde bundan korkuyor olacaklar ki her yere erkek erkeğe gidiyorlar.Kendilerine güvenemiyorlar.

  cevapla