Erdoğan: Ülkemize yatırım yapanlar pişman olmaz

Erdoğan: Ülkemize yatırım yapanlar pişman olmaz
Isparta'da Meyve Suyu Üretim Tesisleri'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemize yatırım yapan hiç kimse pişman olmadı, olmayacak" dedi.
Son güncelleme: 13.08.2017 / 10:50:16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Grup Isparta Meyve Suyu Üretim Tesisleri'nin açılışına katıldı.

Burada yatırımcılara önemli mesajlar veren Erdoğan, "Ülkemize güvenen, yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır, olmayacaktır" dedi.

Öte yandan OHAL'in terörle mücadeleyle sınırlı olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Olağanüstü hal girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yaptığı yatırımların önünü kesmeye değil, onları güvence altına almaya yöneliktir" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Artık Isparta'nın meyveleri bu fabrikada ayrı bir değer kazanacak. Bölgemizdeki meyve üreticileri ürünlerini değerlendirmek için yeni bir imkana kavuştular. Meyve suyu fabrikımız onlara da hayırlı olsun. Anadolu Grubu şehrimizde 110 milyon liralık yatırımla içecek şişeleme makinası açtı. Bu tesisin de hayırlı olmasını diliyorum.

"YATIRIM YAPAN KİMSE PİŞMAN OLMADI, OLMAYACAK"

Türkiye üzerinde sürekli soru işaretleri oluşturulmaya çalıştırldığı dönemde yapılan bu yatırımlar uluslararası boyutta ayrıca bir önem arzediyor. Ülkemize güvenen, yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır, olmayacaktır.

Uluslararası yatırımcıların Türkiye'ye güveni artarak sürüyor. Yatırımcılara her türlü desteği vermeye hazırız.

Birilerinin sürekli gündeme getirdiği olağanüstü hal, sadece terörle mücadeleyle sınırlıdır. Olağanüstü hal girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yaptığı yatırımların önünü kesmeye değil, onları güvence altına almaya yöneliktir.

"DİMDİK AYAKTAYIZ"

Türkiye'nin hukuk ülkesindeki titizliği birçok Batı ülkesinden çok daha ileri düzeydedir. Terörle bu boyutta mücadele edip de bizim kadar serinkanlılığını koruyan pek az ülke olduğunu görüyoruz. 15 Temmuz'da bir tehdit yaşamamıza rağmen demokrasimiz ve ekonomimizle dimdik ayaktayız.

Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik eleştirilerinin çoğunluğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu biliyoruz. Hollanda'nın 16 Nisan halk oylaması sürecinde tamamen gereksiz bir şekilde ilişkilerimizi germesinin sebebinin kendi seçimleri olduğunu gördük. Geçmişte Fransa ve Avusturya gibi ülkeler de benzer yöntemlere başvurmuşlardı. Şimdi aynı taktiği Almanya'nın izlediğini müşahede ediyoruz. Seçimlerden sonra ben inanıyorum ki onlar da normale dönecek.

"TİCARİ VE SİYASİ AHLAKLA İZAH EDİLEMEZ"

Bu süreçte ülkemize yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarla yatırımcıların ve turistlerin gözlerinin korkutulmaya çalışılmasının ne siyasi ne de ticari ahlakla izah edilebilmesi mümkün değildir.

"İFTİRA KAMPANYALARININ ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"

Büyümeden ihracata, üretimden istihdama tüm ekonomik göstergeler olumlu yönde bir seyri işaret ediyor. Turizmde de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Yöneticisi oldukları medya kuruluşlarında Türkiye ile ilgili olumsuz kampanyalar yürütenlerin tatillerini ülkemizde geçiriyor olmaları, söyledikleri yalanlara kendilerinin de inanmadıklarını gösteriyor. Bugüne kadar nice badireleri atlatan Türkiye, bu iftira kampanyalarının da üstesinden gelecektir

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  merda

  cak cekkkk cukkk la işler yörümüyor .. 2015 de taserona kadro sözü akp seçimden 3 ay sonra söz kadro devlet taahüd sözü dedi oyu kaptı ama sözler tutulmadııııııııııııııııı...

  cevapla
 • avatar
  hasan

  tayyip erdoğan biz ne amerikan nede alman askerini bu ülkede istemediğimiz gibi bu ülkenin servetinin bu ülkelere peşkeş çekilmesini istemiyoruz o kadar bunun anlamı senin fetöden farkın olmadığını gösterir.cococola ile poz veriyorsan boşuna dil dökme vatan millet deme rabia deme suriye ırak deme müslüman islam deme durcan yeri bilmessen biz bizim için duracak birini buluruz.

  cevapla