Erdoğan:Heykel değil hizmete yönelik eserleri diksinler

Erdoğan:Heykel değil hizmete yönelik eserleri diksinler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şahsımın heykelini yapmışlar. Duyunca çok üzüldüm. Heykel değil hizmete yönelik eserleri diksinler." dedi.
Son güncelleme: 14.09.2017 / 11:25:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. 

Erdoğan, "Şahsımın heykelini ve benzerlerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmöasından satırbaşları;

"DUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜM" 

Şahsımın heykelini ve benzerlerini yapmışlar. Tabi bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. 

"HEYKEL DEĞİL HİZMETE YÖNELİK ESERLERİ DİKSİNLER"

Bir defa bunları kaldırttık. Bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler. Heykel değil hizmete yönelik eserleri diksinler. 

Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bir defa bilmemiz lazım. Asla bu yola, hiçbir arkadaşım böyle bir yanlış yaptılar. 

Bundan sonra kimse de bu yola tevessüle etmesin."

 

60 Saniyede 10 Gündem

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Murat

  Heykeli yapanı partiden ihrac etsin.

  cevapla
 • avatar
  Ahmet

  Allah hına kurban, putperest liğe hayır.

  cevapla
 • avatar
  mf

  milletin anasına küfredenler ve alkışlayanlara de yazıklar olsun bu milletin helal kazanan vergisini veren namuslu şerefli insanlara ve helal süt veren ,haram yemeden yetiştiren annelere küfredenlerin cehaletten Atatürk'e ve annesine de hakaret edenlerini ve alkışlayanların da bu ülkede yeri olamaz Allah hepsinin belasını verecek inşallah

  cevapla
 • avatar
  Erdo Baba

  sizin adınıza oy verdiğimiz bu belediyeler bize değil ama birilerine çok iyi hizmet ediyorlar reisim özelikle size dahi yazılı şikayet ettiğim samsun artık değişmeli.......

  cevapla
 • avatar
  dadas

  Ibrahimi bir yaklasım...

  cevapla
  • avatar
   osman

   HANGİ YALAKA HEYKEL YAPMIŞ MERAK ETTİM...ULAN SİZ NASIL BİR MÜSLÜMAN KAFASINA SAHİPSİNİZ...YAZIKLAR OLSUN...HEYKEL YAPANLAR HEMEN GÖREVDEN ALINMALI...