Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bu millet korkak değil

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bu millet korkak değil
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde konuştu.
Son güncelleme: 17.07.2017 / 00:00:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Tam bir yıl önce bugün, bu saatlerde ülkemizin pekçok yeriyle birlikte burada, bir ihanet girişimi başlamıştı. Tanklarıyla, zırhlı araçlarıyla buraya gelen darbecilerin köprüyü kapatmasıyla, bir süredir anlam verilemeyen hareketlenmenin sebebi ve hedefi artık anlaşıldı.

Darbeciler köprüyü kapatarak 'kontrol bizde' demek istiyorlardı.Milletimiz anında darbenin arkasında FETÖ olduğunu tespit etmiş ve hemen harekete geçmiştirMilletimiz kullanılan yönteme ve üsluba bakarak, anında bu darbe girişiminin arkasında FETÖ ihanet çetesinin olduğunu tespit etmiş ve hemen harekete geçmiştir.

TEK SİLAH DA İMANDI

En öldürücü silahlar vatandaşlarımıza karşı acımasızca kullanıldı. En küçük bir tereddüt göstermediler. Peki, onların karşısına dikilen vatandaşlarımızın elinde ne vardı? Ellerinde silah mı vardı? Bugün olduğu gibi bayrağı vardı. Belki çok daha etkili bir silah vardı. O silah da imanıydı, imanı!

Hemen 3-4 metre ilerisine düşen kurşunlara aldırış etmeden yürüyen ve "geri dön öleceksin" diyenlere, şu cevaba bakın, "bugün ölmeyeceğiz de ne zaman öleceğiz" diyen bir millete kim zincir vurabilir. Ah, şu köprünün dili olsa da, o geceki kahramanlıkları bir anlatsa.

250 ŞEHİT VERDİK, KARŞILIĞINDA TÜRKİYE'NİN İSTİKBALİ KURTARILDI

15'Temmuz'da darbecilerin saldırısında 250 şehit verdik. Karşlığında Türkiye'nin istikbali kurtarıldı. Özgürlüğüne, ecdadına, bayrağına, geleceğine, vatanına sahip çıkan milletimin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Türk milleti 15 Temmuz'da tarihte her zaman olduğu gibi kutsalı için canını vermekten çekinmeyeceğini göstermiştir.

HAİNLERİN KAFASINI KOPARTACAĞIZ

15 Temmuz ilk değil son saldırı da olmayacaktır. FETÖ'nün PKK'nın DEAŞ'ın arkasında kimlerin olduğunu biliyoruz.Önce bu hainlerin kafasını kopartacağız.

BİZİM ARKAMIZDA BİN 400 YILLIK MEDENİYET BİRİKİMİ VAR

Karşımızdaki örgütler gördüğümüz yapılarından ibaret olmayabilir. Ancak şunu da bilsinler; Türkiye de göründüğünden ibaret değildir. Bizim arkamızda da binlerce yıllık devlet geleneğimiz var. Bunu da böyle bilmeleri lazım.

Cumhurbaşkanlığı forsumuzdaki her bir yıldız, işte bu geleneğin sembolüdür. Bizim arkamızda bin 400 yıllık bir medeniyet birikimi var.

TÜRK MİLLETİ CANINI VERMEKTEN ÇEKİNMEYECEĞİNİ GÖSTERMİŞTİR

Rastgele bir araya gelmiş insan topluluklarıyla milletler arasındaki fark, işte budur. Topluluklar sadece anlık çıkarları için bir arada bulunurlar, milletlerin ise ortak geçmişleri, ortak değerleri, ortak hayalleri vardır. Bunlar uğrunda gerektiğinde canlarını vermeyi göze alırlar. Türk milleti, 15 Temmuz'da binlerce yıllık tarihinde defalarca yaptığı gibi kutsallarını korumak uğruna canını vermekten çekinmeyeceğini göstermiştir.

İNSAN UTANIR

Konuşmanın ardından tanklar çekiliyor. Sonra bu Kılıçdaroğlu denen zat, oradan çıkıp Bakırköy'e gidiyor. Biz Yenikapı toplantısına bu Kılıçdaroğlu'nu da davet ettik. Bilseydik etmezdik. İnsan utanır, bu, 250 şehidimize saygısızlıktır, hakarettir. Bu millete saygısızlıktır, hakarettir. Bunu nasıl söylüyorsun?

BU MİLLET SENİN GİBİ ÜRKEK KORKAK DEĞİL

Bu millet senin gibi, ürkek, korkak değil. Bu millette yürek var yürek. O yürek sende yok. Bu mücadele ödleklerin mücadelesi değildir, vandalların mücadelesi değildir. 15 Temmuz kontrolü bir darbe değildi. Ama CHP'nin başındaki kişi kontrollü şekilde başa getirilmiştir. Sen o makama CD ile gelmiş başkansın

111 bin kişinin kamuyla ilişiği kesildi. FETÖ davalarında yavaş yavaş kararlar çıkmaya başladı.Bunların cezasız kalmayacağından emin olunuz. Geçen gün Sayın Başbakanımızla da konuştum. Artık bunlar (FETÖ sanıkları) mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tek tip elbise ile çıkaralım. Tek tip elbise.

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    Adam

    Cumhurbaşkanını şu konuda kınıyorum. Kılıçdaroğluna '''o zat'' ifadesini kullandığı için. Şöyle diyebilir di.: o ahmak

    cevapla