Erdoğan: 'Bir racon kesilecekse bizzat kendim keserim'

Erdoğan: 'Bir racon kesilecekse bizzat kendim keserim'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul İl Danışma Toplantısı'nda konuştu.
Son güncelleme: 21.08.2017 / 12:49:16

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul İl Danışma Toplantısı'nda  konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendi adına konuşma cüreti gösteren yazar ve ekran yüzlerine de çok sert tepki gösterdi. 

Racon kesilecekse bizzat kendim keserim diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti;

"Partimiz içinde kesinlikle arzu ve tasvip etmediğim tartışmalara şahit oluyorum. Kimi köşe yazarları üzerinden başlatılan bu tartışmalarda kimilerinin şahsım adına adeta racon kestiği anlaşılıyor.

Benim milletimle, partimle paylaşacağım düşüncem, teklifim varsa bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur.

"RACON KESİLECEKSE BİZZAT KENDİM KESERİM"

Racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim, bu da böyle biline.

Şu köşe yazarı şöyle yazmış, şu köşe yazarının Cumhurbaşkanı ile şöyle dostluğu var, hiçbirisi beni bağlamaz. Ben zaten konuşuyorum ya bunlara gerek yok ki, yeri geldiği zaman bunları anlatıyorum"

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  konuk1

  mucadelede tek bırakılmış olduğu söyleniyor adına kullanılan kelime yanlız olmadığının gösteriyor zaten cumhurbaşkanlığına kadar gelmiş birisinin tek başına mücadele ediyormuş olması düşünüle bilir değil adkalkınma partisine millet devlet menfaati gözeterek destek vermiş insanlarla politik çıkarları için o partide olanları kırk yılın politikacısı ayıramazmı bakan genel müdürünü genel müd. daire bşklarını ve en alt kademeye kadar herkez birbirlerini çok iyi tanır sayın cumhurbaşkanı hiçbir konuda müdaafa edilmemesini istiyor çok kullanılan-yapacak birşey yok-yaa sen kimsin kimsin seenn gene geldik kazan-kazan noktasına diye düşünüyorum

  cevapla
 • avatar
  Malcolm X - 15 Temmuz Gazisi

  Cumhurbaşkanımızdan raconu, Ak Parti'nin Cemaat İmamını bulup ona kesmesini, Ak Parti Teşkilatlarındaki FETÖ'cülere kesmesini, Devlet kademelerinden atılan düz memurları o kadrolara getiren üst düzey bürokratlara kesmesini istiyoruz. Daire Başkanı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Müsteşarlar, Bölge Müdürleri ve Yardımcıları, Bakanlar, Bakan Yardımcıları, Bakan Danışmanlarına kesmesini bekliyoruz... Şamil Tayyar eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve karısının FETÖ'cü olduğunu BYLOCK kullandıklarını söylediği halde hala temizlik yapılmıyor. Bu Millet, bu temizliğin yapılmasını bekliyor eğer yapılmaz ise yerel seçimlerde asıl raconu kesecektir... Devlet kademelerinde seçilmiş iktidara sövenlerin makama getirilmesinden bıktık artık.

  cevapla
  • avatar
   Muhalif

   Kalemine sağlık, ne güzel dedin.

  • avatar
   dd

   m

 • avatar
  eda

  Yazık.... racon kesme ifadesi bir siyasi parti liderine yakışmıyor. Ruh hali hiç iyi görünmüyor.

  cevapla
  • avatar
   yörük oğlu

   CUMHURBAŞKANIMIZ, ADINI KULLANARAK MENFAAT ELDE ETMEK İSTEYENLERİ UYARIYOR,YANLIŞ VE HAKSIZLIK YAPAN,SERVET PEŞİNDE KOŞANLARIN HESABINI SORARIM DİYOR,

  • avatar
   Ercan

   Yazıyı doğru okuyalım. Öncelikle Benim adıma başkası racon kesmesin diyor. Senin adına bir başkası racon kesse sen ne dersin. Benim adıma racon kesme.