Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bakanlara talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bakanlara talimat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakanlar Kurulunda, "Her şeyi bir tarafa bırakın işinizi yapın. Şimdi icraat zamanı" talimatı verdiği öğrenildi.
Son güncelleme: 22.04.2017 / 07:32:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında, yüzde 51.4 oranındaki 'evet'in analizi yapıldı. Erdoğan, “Referandum kararının çıktığı hafta anketlerde destek yüzde 36-38 civarındaydı. Kısa sürede yüzde 51.5 sonuç başarıdır, zaferdir” dedi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, "Genel merkez bir çalışma yapsın. Özellikle İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük şehirlerde neden hayır oylarının önde olduğunu iyi değerlendirmek gerekir. Nerede hata yaptık, eksik neydi değerlendirelim. Belediyelerin ve parti teşkilatlarının bu sonuçlara etkisi neydi görmek lazım" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu'daki sonuçlarla ilgili de şunları söyledi:

"Doğu ve Güneydoğu’dan gelen destek önemli. Bu da halkın özellikle son dönemlerde yaptığımız hizmetlerden memnun olduğunu gösterir. Devletin terörle mücadele konusunda gösterdiği kararlılık, halkın desteğini gördü. Bundan taviz veremeyiz. Buradaki vatandaşların desteğini artırmak için çalışmalıyız. Terör örgütünün baskısı azaldıkça, ortam değişiyor. Bölgede, devlete ve hükümete güveni artırmalıyız. İnsandan insana gönül köprüsü kurmak lazım"

Bakanlara, "Her şeyi bir tarafa bırakın işinizi yapın. Şimdi icraat zamanı" diyen Erdoğan, "Bakanlar kendi alanları ile ilgili çalışmalara hız versin. Yeni planlar ve projeler üretsin. Hizmet önemli ama başarı için yeterli olmaz. O nedenle bakanlar insan ilişkilerine, diyaloğa önem vermeli. Toplumun tüm kesimleri ile ilişkileri geliştirmeli. Tüm topluma hitap edecek projeler yapmalı" talimatını verdi.

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  velhasıl

  Recep trolü sadece Katsayı zulmü senin gibi adilere yeterde artar...O zaman hak ve hukuk neredeydi? Beter ol...

  cevapla
 • avatar
  recep

  Milyonlarca insanın hakkına girdiniz. Çalınmayan sınav sorusu kalmamış ondan sonra da kalkıp kendilerine ak diyorlar millet size artık adaletsiz kalkınma partisi diyor! Atanamayan öğretmen sayısı 500 bini geçti binlerce cv torpil kayıtları ortada dolaşıyor daha ne diyeyim!

  cevapla
 • avatar
  Malcolm X

  Veysel eroğlu gitsin artık bıktık ya ne bu ? Her gün lanet ediyoruz yaşadıklarımıza... başka adam mı yok bakanlık yapacak vallahi bu yüzden oy vermeyen insanlar var... Bakanlar değişmez ise yüksek makamlardaki Fetö'cülere dokunulmaz ise vallahi oy vermez bu millet aklınızı başınıza alın yeter artık bıktık ya.

  cevapla
 • avatar
  Çoban Memed

  Nedense Reis'in sesi tabana ulaşıp uygulanmıyor, vatandaşın sesi diz kapağında kalıyor,

  cevapla
 • avatar
  mehmet

  ALLAH RAZI OLSUN SAYIN CUMHUR BAŞKANIM SİZDE BİDE TAŞERON A KADRO VERİLSİN DÜRT GÖZLE BEKLİYORUZ SAYGILAR

  cevapla