Yıldırım: Bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?

Yıldırım: Bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?
Başbakan Binali Yıldırım CHP'lilere seslenerek, "SİHA'lara karşılarmış. Niye karşısınız? Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun'' dedi.
Son güncelleme: 13.09.2017 / 16:46:03

Başbakan Binali Yıldırım, ATO Congresium'daki Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Yıldırım, ''Ne yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Silahlı İnsansız Hava Araçları'na (SİHA) karşılarmış. Niye karşısınız? Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun'' dedi.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Ne yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş, SİHA'lara karşılarmış. Niye karşısınız? 

Vatandaşın hayatına kasteden, 'yol medeniyettir' diye yol yaparken alçakça öldürülen o işçiler varken sesi çıkmayanlar, korucuya, polise, askere, jandarmaya gözünü kırpmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken neye karşı çıkıyorsunuz?

"YAZIKLAR OLSUN"

Siz bu lafları edeceğinize önce 'adalet' diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun. 

Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp, bu devletin parasıyla geçinip utanmadan, sıkılmadan hala bunları söyleyebiliyorlar. 

"BU MİLLETİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ?"

Buradan soruyorum önünüzde iki yol var. Bugün yalanla dolanla devlete güvenlik güçlerine çamur atmaya çalışıp teröre açıktan destek veriyorsunuz. Peki yarın oy istemek için vatandaşın önüne gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?''

 

60 Saniyede 10 Gündem

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!