Kilise onaran AKP Kur’an kursu yıktı

Kilise onaran AKP Kur’an kursu yıktı
Ermeniye şirin görünmek için Akdamar’da şov yapan iktidar, Piyalepaşa Camii’nin bahçesine dozerle girdi
Son güncelleme: 30.05.2015 / 19:25:39

AB miğferimiz, kepçeler süngümüz...

Başbakan Tayyip Erdoğan’a ateş püsküren mahalle halkı, “Hapis yatmasına neden olan şiiri unutmuşa benziyor. Artık AB miğferi, kepçeler de süngüsü olmuş...” dediler.

Kilisenin tepesine haç dikecekler

İstanbul’da Kur’an kursu yıkan AKP iktidarı, Van’da onardığı kiliseyi önce müze olarak hizmete açtı. Ardından haç dikip, Ermenilerin ayin yapmalarına izin verecek...

Savaşa gelir gibi...

İstanbul Kasımpaşa’daki Piyalepaşa Camii bahçesinde bulunan Büyük Piyale Kuran Kursu ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne sabah saatlerinde dozer ve kepçelerle gelen Beyoğlu Belediyesi ekipleri, 3 katlı binayı yıkmaya başladı.

Mahalleli isyan etti

Buna isyan eden mahalle sakinleri ve dernek görevlileri, yıkım ekiplerine karşı direnişe geçerek polisle çatıştı. Dernek Avukatı Suat Kaya, mahkemeden aldığı yürütmeyi durdurma kararını gösterererek yıkım çalışmalarını engellemeyi başardı.

Devletin temeli sarsılıyor

Diyarbakır’da AB fonlarıyla kurulan ve eyaletleşmenin ilk adımı olarak görülen

Bölge İstinaf Mahkemesi hukukçuları ayağa kaldırdı

Avrupa Birliği tarafından dayatılan ve ilkinin temeli Diyarbakır’da yine AB fonlarıyla atılan Bölge İstinaf Mahkemeleri hukukçular tarafından tepkiyle karşılanırken, Ankara ve Erzurm başta olmak üzere 9 ilde daha İstinaf Mahkemesi kurulacağı öğrenildi. Konuyu değerlendiren Yargıtay Cumhuriyet eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, gelişmeyi kaygı verici bulduğunu dile getirdi. Yaklaşık 6-7 aydır katıldığı konfe-ranslarda tehlikeye dikkat çekmeye çalıştığını söyleyen Kanadoğlu, Bölge İstinaf Mahkemelerinin görüntü itibariyle üniter yapıyı tehdit ettiğine ve eyaletler rejimine gönderme yaptığına dikkat çekti. Kanadoğlu, şöyle konuştu: “Böyle bir mahkeme kuruyorsunuz, Yargıtay’ın işlevini devrediyorsunuz. Ayrıca denetim altında bir denetim organı yaratılıyor. Yani o mahkeme-lerde görev yapan hakim ve savcıları Adalet Bakanının denetleyebileceği bir mekanizma getiriliyor. Bu mahkemelerden çıkan kararlar çok tartışılacak.”

Kanadoğlu, İstinaf Mahkemelerinden çıkan kararların, yerel etkilere daha açık olacağı uyarısı da yaptı.

Yargı birliği tehlikede

İstinaf Mahkemeleri’ne yönelik, Türkiye Barolar Birliği (TBB) de eleştiri getiriyor. TBB Başkanı Özdemir Özok, bu mahkemelerin, yargıda içtihat birliği olarak adlandırılan bütünlüğe zarar verme ihtimalinin yüksek olduğunun altını çiziyor. Özok, “Bölge İstinaf Mahkemeleri’nde, bil olayla ilgili bir mahkemede farklı, bir başka mahkemede farklı karar verilme olasılığı yüksek. Bu da yargıda içtihat birliği dediğimiz bütünlüğe zarar verir” dedi. Özok, ayrıca bu sistemin, yargıyı rahatlatmayacağı, tam tersine yargıyı tıkayacağı uyarısında bulundu.

Risk teşkil ediyor

Ankara Barosu eski Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz de, İstinaf Mahkemeleri sisteminin 1950’ye kadar uygulandığını ancak yeterli olmadığının görüldüğü için bu uygulamadan vazgeçildiğini kaydederek şu bilgileri verdi: “Adalet Bakanlığı, Yargıtay’ın yükünü hafifletme gerekçesini öne sürüyor. Bu noktada delillerin incelenmesini İstinaf Mahkemeleri yapacak, alınan kararın hukuka uygunluk denetimini ise Yargıtay yapacak. Ancak delillerin incelenmesi konusu, ceza davaları için son derece önemli bir konu. Bu noktada İstinaf Mahkemelerinin yerel etkiye açık olması, hukuken son derece önemli bir risk teşkil edecektir.”

Düzeni değiştirecekler!

Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Mustafa Erkal ise kurulmak istenen İstinaf Mahkemeleri’nin “Dünyaya yeniden şekil verme gayretleri var” sözleriyle değerlendirirken Anayasa’nın öngördüğü sisteminin devre dışı bırakılmak istendiğini söyledi. Erkal, “Yapay dini hareketler ve birtakım cemaatlerle inanç dünyamız üzerinde oynandığı gibi, üniter yapımız üzerinde de oyunlar oynanıyor” dedi.

31 Mart 2007 tarihli sayımızda, Diyarbakır’da Avrupa Birliği fonlarıyla Bölge İstinaf Mahkemesi binasının temelinin atıldığını duyurmuş ve bunun eyaletleşmeye giden ilk adım olduğunu belirtmiştik.

Yeni Çağ

Büyük Kulüp ve Acaristanbul yerlerinde kale gibi duruyor

Kur’an Kursu’na güçleri yetti

AKP iktidarı, milletin alın terini katarak yaptırdığı Kur’ân Kurslarını yıktırmakta bir an bile tereddüt etmediğini dün bir kez daha gösterdi.

Mahkeme kararına rağmen

Büyük Kulüp’ü ‘araç yok’ gerekçesiyle yıktırmayan, Acaristanbul’a yıkım kararı olmasına rağmen dokunamayan AKP iktidarı, açıldığı 1959 yılından bugüne talebe yetiştiren Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu’nu yürütmeyi durdurma kararına rağmen yerle bir etti.

Yıkım emri Başbakan’dan

Vatandaşların direnişine rağmen yıkılan Kurs için yıkım emrinin Başbakan Erdoğan’dan geldiği öğrenildi. Bir dönem Erdoğan’ın da kapısında nöbet tuttuğu kursun polis eşliğinde zor kullanılarak yıkılması, Başbakan’ın geçirdiği dönüşümün geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Gaz bombalı yıkım

Polis ekipleri yıkımı engellemek isteyen vatandaşlara biber gazıyla müdahale etti. Gazdan etkilenen vatandaşlardan bazılarının kendilerini yere attığı gözlendi. Bu arada binanın pencerelerinden sarkan görevliler, yıkımın hukuksuz olduğunu yetkilere anlatmaya çalıştı.

Açıldığı 1959 yılından bugüne kadar aralıksız talebe yetiştiren Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararına rağmen yıkıldı. Büyük Kulüp Derneği’nin Kadıköy Fenerbahçe Körfezi’nde denize yaptırdığı kaçak inşaatına dokunmaya korkan AKP hükümeti ve belediyeleri, halkın kendi parasıyla yaptırdığı kurumları yıkma kararında bir an bile tereddüt etmiyor.

‘Gerekli araçlar’ Kur’an Kursu için

Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı dün yıkımı gerçekleştirebilmek için İstanbul’daki tüm yıkım faaliyetlerini durdurarak bu yıkıma odaklandı. Büyük Kulüp’ün kaçak inşaatı için ‘Gerekli araç’ yok bahanesine sığınan Büyükşehir Belediyesi, Kur’an Kursu’nun yıkımı için Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol imzasıyla yapılan iç yazışmada birden fazla itfaiye aracı ambulans, kamyon, kaynak makinası, kepçe hazır edilmesi istedi.

Yazıda Anadolu ve Avrupa yakasındaki zabıta görevlilerine Anadolu yakası birimlerinden de takviye güç gönderilmesi talep edildi. Çevik kuvvet ve zabıta ekipleri eşliğinde Kasımpaşa’ya gelen yıkım ekipleri, önce Kur’an Kursu’nun içindeki eşyaları boşalttı. Buldozerler yıkıma başlamak üzereyken Avukat Suat Kaya, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi’nden aldıkları yürütmeyi durdurma kararını yıkım ekiplerine ulaştırdı. Ancak ekipler, ‘Biz karar marar anlamayız. Hesabınızı mahkemede sorarsınız’ diyerek tarihi kursu yerle bir etti.

Yıkım emri Erdoğan’dan

Bu arada, vatandaşların büyük direnişine ve Mahkeme kararına rağmen yıkılan tarihi Kur’an Kursu için yıkım emrinin Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dan geldiği öğrenildi. Çocukluğunun geçtiği Kaptan Paşa Mahallesi’nde bulunan Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Kur’an Kursu’nun siyasete tarafsız kalması yüzünden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cephe aldığı ve yaşanan soğukluğun bugüne kadar giderilemediği öne sürüldü.

Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu dernek üyeleri ile yıkıma karşı çıkan yüzlerce vatandaş yıkımı engellemek için 24 saat kurs çevresinde nöbet tutarken 1959 yılından beri aralıksız faaliyette bulunan Kur’an Kur’sunun yerine gasılhane ve park yapılacağı gibi basit gerekçeyle yıkılmasına büyük tepki gösteriyor.

Öte yandan mahalle halkı Başbakan’ın yıktırdığı bu Kur’an Kursu’nda bir süre eğitim aldığını ifade ediyor.

Milli Gazete

Herşeyi 2010 için yapıyorlar

Hedef İslâmsız İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, icraatlarını yerinde göstermek için gazetecilerle birlikte İstanbul’u gezdi.

Kasımpaşa’daki Büyük Piyale Kur’ân Kursu’nun yıkılacağını söyleyen Başkan Kadir Topbaş, şehre “Dinler Bahçesi” yapacaklarını belirtti.

Başkan bu sözleri söylerken, ekipleri Kur’ân Kursu’nu yıktı. 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olacak İstanbul’daki İslâmî kimlik, bu tarihe kadar yok edilmeye çalışılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3 yıllık icraatlarını yerinde göstermek için gazetecileri üstü açık bir otobüs ile İstanbul turuna çıkardı. Sahilleri doldurarak oluşturulan yeşil alanları belediyenin icraatı olarak takdim edenTopbaş, Miniatürk’ün yanındaki alana Şanlıurfa ve Hatay’daki gibi “DinlerBahçesi” yapılacağını söyledi.

7 Tepe 7 Tünel projesinden sözederken bir gazetecinin “Şu sıralarda, Başbakan Erdoğan’ın babasının da yapımında hizmetleri bulunanBüyükpiyale Kur’ânKursu yıkılıyor. Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Topbaş şu cevabı verdi: “Bu konuda Anıtlar Kurulu’nun yıkım kararı var. Cami etrafındaki müştemilat çevreyi çirkin gösteriyordu. Temizlemeye çalışıyoruz.”Öte yandan, İstanbul’da son dönemde artan İslâm eserleri tahribatı, 2010 yılında İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti olmasına yönelik bir girişim olarak değerlendiriliyor. Bu tarihe kadar, İslâmî kimliğin silinmesine çalışılıyor.

Milli Gazete

Bursa’da hanımlara hitap eden Elif Erbakan:

CHP’nin yapmadığını AKP’liler yapıyor

Saadet Partisi Bursa İl Kadın Kolları’nın toplantısına katılan Elif Erbakan, “Biz de Milli Görüşçüyüz’ yalanını uydurarak halkı aldatan AKP’ye dersini sandıkta verin” dedi. “AKP iktidarı, CHP’nin bile cesaret edemediği şeylere imza atıyor” diyen Erbakan, “Mardin’de cami, kilise yapılıyor. Okul kitaplarından Fatiha Suresi’nin ayetleri tırpanlanıyor. Ülkemiz hiç bu kadar aciz duruma düşmemişti. Kapı kapı gezme zamanı” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Bursa İl Kadın Kolları’nın toplantısına katılan Elif Erbakan, “Halkı biz de Milli Görüşçüyüz’ yalanını uyduran AKP’yi sandıktan çıkarmayın” dedi. Toplantıya Genel Merkez Hanım Kolları’ndan Hayrunnisa Kökbıyık, İl Hanım Kolları’ndan çok sayıda yönetici, Osmangazi Hanım Kolları Başkanı Zeynep Öztürk ve ilçe Hanım Kolları yetkilileri katıldı.

Ekonomik durum

Genel Merkez Hanım Kolları Yöneticisi Kökbıyık’ın açılış konuşması ile başlayan programda söz alan Elif Erbakan, “Biz istiyoruz ki bir araya geldiğimiz zaman güzel şeyler konuşalım ama maalesef ülkemizi bu sıkıntılara sokanlar yüzünden güzel şeyler konuşamıyoruz” diyerek konuşmasına başladı. Türkiye de enflasyonun düşmekte olduğu izlenimi oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Erbakan, “Önceden vatandaşımız başvurduğu meslek kuruluşunda işe ne zaman başlarım diye düşünürdü. Şimdi AKP sayesinde vatandaşları işten ne zaman çıkarılırım korkusu sardı. Bu ülkede akşam eve ekmek götüremediği için intihar eden babalar var evine hasta babasına ekmek götüre bilmek için kötü yola düşen bacılarımız var” şeklinde konuştu.

Şimdi kapı kapı gezme zamanı

AKP iktidarı, CHP’nin bile cesaret edemediği şeylere imza atıyor” diyen Elif Erbakan, “Mardin’de cami kilise yapılıyor. İnsan hakları komisyonu Başkanı AKP’li Elkatmış, ‘Olsun’ diyor köylüye. ‘Size başka yerde cami arsası temin ederiz’ diyecek pişkinliği gösteriyor. Bu ülke gençliği elden gidiyor. Layt İslam, dinler arsı diyalog, deyip İslam’ın içini boşaltıyorlar. Okul kitaplarından Fatiha Suresi’nin ayetleri tırpanlanıyor AKP’li Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önceden okul önlerinde simitçiler olurdu şimdi polis araçları duruyor, ekmek arası uyuşturucu satan kişilerle uğraşıyorlar. El verin bu durumu ortadan kaldıracak Milli Görüş’e. Sizi kandıran, ‘Biz de Milli Görüşçüyüz’ yalanını uyduran AKP’yi sandıktan çıkarmayın. Bu ülke hiçbir zaman bu kadar aciz durumda olmamıştı. Şimdi kapı kapı gezme zamanı” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

Milli Gazete
Kaynak:
YORUMLAR
avatar
 • avatar
  m

  Sizi gidi Ic mihraklar bu haberle ak partiyi mi yikacaginizi sandiniz asil tehlike icteki sahte muslumanlar asil gizli yalanci ajan yetistirip islamin gerilemesini isteyen sizi gidi derin usaklar

  cevapla
 • avatar
  ravza

  ben de süleymanlı cemaatine balıyım.şu anda türkiyeye bir ileriden bakılması gerekirse gerçekten bu devletin kuran kursuna fazlasıyla ihtiyacı var.bu devlet yıkılmadıysa bu zamana kadar şu kesilmeyen ezan sesleri ve okutulan kuran sesleri ve budevlette islamiyet gibi bir dinin hüküm sürdüğündendir fakat bunları son buldurmakisteyenlerin hem dünyası hem de ahireti hüsran olmuş demektir.çünkü kuran kursları Allah(c.c)ın evi rasulullahın mekanı ve süleyman efendinin evlatlarının sıcak bir yuvasıdır o insan kim oluyor ki bu mekanı yıkma işine kalkışabiliyor ve yıkmakla kalmayıp onun yerine kilise yaptırılıyor böule bir şeyi ancak İMANSIZ İSLAMSIZ biri yapabilir.o insanı kıyamet gününde affedecek olan Yalnız Allak şefaat edecek yalnız rasulullahtır onun mekanını yıkan birini kim affetsin ve kim şefaat etsin ve Allah o kişiyi ıslah etsin ve başımızdan onu ve onun gibileri eksiz etsin...

  cevapla
 • avatar
  yaşar

  akp nin yaptığı bu alçaklık gerçekten sinirimi çok bozdu dinimizin öğrenildiği bir kursu yıktırıp da yerine bir kilise yani dinimize aykırı bir mekanın yaptırılması böyle bir şeyi ancak islamiyete aykırı olan biri yapabilir. buyüzden erdoğanın dininden şüphe ediyorum

  cevapla
 • avatar
  harbi kız_21

  bende süleymanlı cemaatindenim ama kesinlikle akp nin kursu yıktırdığı görüşünde değilim akp yi çok sever ve kesinlikle laf söyletmem sayın hasan hakkatapan kardeşim o cemaatin içerisinde olmadığın için anlayamassın onlar kursa yardım topladıkları parayla kendi zevklerine harcamanın nekadar günah olduğu bilincindeler öyle birşey yapmazlar onlar için herşeyin başı itaat büyükleri nederse onu yaparlar nitekim p.e. itaat ediciler mutlaka cennetedirler buyurmuşlardır ne cemaate nede akp laf söyletmem biliyorum bu bir çelişkidir onlardan olduğum halde akp yi sevmem ama öyle işte onlarda bikere akp soğumuş kurslarını yıktığına itikat etmiş bırakın öyle bilsinler gerçeği allahtan başka kim bilebilirki

  cevapla
 • avatar
  kadir

  hiç bir şey yapanın yanına kâr kalmaz ve kalmayacaktır. er yada geç bunu herkes görür ve görecekler de...

  cevapla
 • avatar
  osman

  allah her seyi bilir ve gorur ilim tahsil edilen boyle muesseseleride yikanlari gorur biz ona allah belani versin allah seni kahr etsin diye cumleler kullanmayalim sadece allaha havale edelim ki azabi daha siddetli olsun

  cevapla
 • avatar
  Yazik

  milletin, disinden tirnagindan artirarak samimi niyetlerle allah rizasi icin veridigi kuruslarla insa edilen bu binanin yikilminda emegi gecenlere tek sözüm sudur, " Hadi kurtarin bakalim kurtarablrseniz ahirette allahin o feci intikamindan kendinizi" koltuklar makamlar gecicidir, ama allahin cezasi bakidir. mahserde gorusmek uzere insallah yaziklar olsun

  cevapla
 • avatar
  fedai

  burada allah a kulluğu bıramış kula kulluk edenleri görüyorum.koltuklar geçici dalkavukların sonu ayakcılık.akdamar kilisenin açılması kendine cumhurbaşkanlığı getireceği düşüncesi ile hilali ahmedi ayaklar altına alıyor.dalkavukarıda şakşak ediyor.yazıklar olsun...

  cevapla
 • avatar
  psikolog

  şimdiye kadar dine yapılan her türlü haksızlık cezasız kalmamıştır.allahın mescidlerine dokunanların sonu bellidir.kiliseye papaza sahip çıkanlar müslümanlara sahip çıkmamıştır.halbuki bugün geldikleri yere müslümanlar sayesinde gelmişlerdir.yani melek görünümlü şeytanlardır.onları bu millet bu tarih affetmeyecektir.

  cevapla
 • avatar
  hasan hakkatapan

  yorumcular arasında kursun ait olduğu "cemaat" adına konuşanlar. önce 3 kasım 2002 seçimlerinden önce halktan allar rızası, kuran kursu için aldığınız paralarla alınan arabalarla mason mesut yılmazın mitingine gittiğinizin hesabını verin önce. önce kundaktaki bebekleri bile lideriniz emrettiği için körü körüne boyun eğerek koyun sürüsü gibi mitinglere götürmenizin hesabını verin. ondan sonra konuşalım olur mu. mod23051972@gmail.com

  cevapla
 • avatar
  fatma

  allah yıkanları bildiği gibi yapsın münafıklar siz kafirlere kilise açmaya devam edin

  cevapla
 • avatar
  Hümeyra

  AKP ve R:Tayyip Erdoğan bu yaptıkları son hareketle dini kullanarak geldikleri halde aslında Amerika nın Yahudi nin uşağı olduklarını gösterdiler...Türk halkı bu yaptıklarını seçimlerde bildirir o uşaklara....

  cevapla
 • avatar
  hakkı

  Devran döner, hak yerini bulur. Biz Tayip'e elbette beddua edip Cenâb-ı Hakk'ın takdirini duayla mahdut eylemeyiz... Allahü e'lamü!(Her şeyin doğrusunu Allah(c.c.) bilir!)

  cevapla
 • avatar
  NURULLAH ÜNAL

  yazıklar olsun kuran kursu yıktıranlar Allahından bulsunlar .milletin parasıyla kilise tamir ettirenden ne hayır gelir.

  cevapla
 • avatar
  sebahattin

  s.a a.s sayın arkadaşlar.: rehber,alp urungu,lokman hekim,ramazan,murat karahan,şeyma,xmen,o.doğan,ahmet,ekrem,alper,kadir,ibrahim,ayhan ,mehmet efe vs.arkadaşlar bu kuran kursu milletimizin halkımızın parası ile yapılmıştır bu kurs beytül maldır. peygamber efendimizin zamanından beri bu ikinci hadise olmuştur birincisi bildiğiniz gibi ebrehe yıkmıştır ikincisini ise şuan hükümette bulunan parti yıktırmıştır yani akp hükümeti. bu olay bu parti için normaldir adı üstünde olduğu gibi allahsız kafirler partisi yani anlayın artık ey ehali tayyib bey zannediyorki bu dünyada hep başbakan yada daha üstü olacak ama alt tarafı hiç düşünmüyor bunun hesabı bu dünyadada vede ahirette allah soracaktır. allahın zikredildiği bir kursu vede allahın kitabı okunan yeri yıktırmanın bedeli bakınb arkadaşlar bana inanın yada inanmayın tayyibin sonunu göreceksiniz bakmışsınız ki bi bela bulaşır müslümanlar bu münafıktan kurtulur inşallah nasipsiz olan birei bunu yapması gayet doğal bişeydir akp hükümetine destek veren arkadaşlara da cevabım arkadaşlar particilik sizi kurtarmayacaktır inanın sadece allaha güvenin allah size yeter tayyib gayip oldu artık yazım uzun olduğu için zahmete katlanıp okuyan arkadaşlar hakkınızı helal edin cevap yazmak isteyenler varsa seha2942@hotmail.com msn adresimi deklesinler konuşalım hayırlı akşamlar

  cevapla
 • avatar
  abdurrahman

  Bence AKP nın en buyuk hatası kuran kursunu yıktırması oldu.yıkılan kursun her parçası beytülmaldır.orda hakkı olan herkezin hakkı nasıl odenecek.DÜŞÜNÜLDÜMÜ HİÇ?

  cevapla
 • avatar
  Bahtiyar Karaca

  Bazı hatalar affedilebilir ya da göz yumulabilir.Ancak yapılan hatalar b ıtse.Gerçekte şu durki affedilebilsin.

  cevapla
 • avatar
  abdullah

  hasan hakkatapan kardeşim daha yapıcı bir uslüp kullanırsanız Allahın rızasına daha muvafık olur diye düşünüyorum.Karşılıklı sert konuşmaktan,tansiyonu yükseltmekten bu güne kadar müslümanlar hep zarar gördü değil mi?saygılarımla

  cevapla
 • avatar
  abdullah

  Mutaassıp olmak müslümanı bitirir.Müslüman akıllıca hareket etmelidir.Din düşmanları müslümanlara hayat hakkı tanımamak için elinden geleni yapmaya çalışırken müslümanların birbirleri hakkında bu derece sert konuşup köprüleri atmaları hayra alamet değildir.Ortada bir yanlışlık olduğu kesin.Ancak bunun çözümü aklıselimden geçer.Fakat bu kadar suçlanan hükümetin hiç sesinin çıkmaması nasıl yorumlanmalı bilemiyorum.Kurs ruhsatsızmış yok bilmem neymiş bunlar inandırıcı şeyler değil.Sonra bu yıkım yapılırken sahi hükümetten birileri biz bindiğimiz dalı kesiyoruz İsmet İnönünün yıktırmaya cesaret edemediği kurankursunu biz yıktırırsak millete bunu nasıl izah ederiz diye düşünmedilermi?Bütün samimiyetimle söylüyorum ben ne particiyim ne birilerinin taraftarıyım ancak bu karşılıklı yapılan suçlamaların inaçlı insanlara bir fayda getirmeyeceğini düşünüyorum.Sonra okadar mütedeyyin iş adamlarımız var birileri neden çıkıpta lütfen bu kadar ortamı germeyin o kurstan daha iyisini en kısa zamanda yapıp teslim etmeye hazırız deyip meseleye noktayı koymuyorlar.Lütfen ortamı geren şeyleri yazmayın bunun kimseye faydası yok. Şunu bilin ki 14 nisanda Ankarada miting yapacak olanlar bu yorumları yapanların hepsinin yok olmasını isteyenlerdir.Yıkımla ilgili inandırıcı bir açıklamanın da hala yapılması zaruridir.Değilse daha çok ortamı geren yorumlar yapılır bu da müslümanların zararına olur.Saygılarımla

  cevapla
 • avatar
  ilhan ileri

  Basbakan tayyıb erdogan bır zamanlar muslüman ayagından gıttınız mılletın dınını suistımal ettınız oy topladınız sımdıde kuran kursunu yıkıyorsunuz .yıne secım yaklastı baktınız,muslümanlarla ters dustunuz.sımdıde komınıstleri kendınıze cekıyorsunuz.ıyı bır sıyaset izliyorsunuz tebrık ederım

  cevapla
 • avatar
  ethem

  hasan hakkatapan o cemaat hakkinda bişey bilmiyon körü körüne konuşuyon.. tayip beyi o kadar çok beyeniyonda tayibin açtırdıgı kiliselere niye bişey demiyon.. biz kimseye kafir demiyoz sen lafı ... anlıyon herhalde ..yorum yapmadan önce o kunuyu bi araştır...

  cevapla
 • avatar
  mehmet

  bu kuran kursu yıkımını kınıyorum

  cevapla
 • avatar
  M.KODAL

  bir zamanlar taksim meydanına cami yapacağım diyenler şimdi babasının ve ağabisininde katkılarıyla yapılan kursu mu yıktırdılar.neden kuran kursu yıkılıyor da orada bulunan birsürü kaçak konut yıkılmıyor.

  cevapla
 • avatar
  hasan hakkatapan

  bu binayı işleten cemaate bir teklifim var: halktan kuran kursu için topladığınız paralarla aldığınız arabalarla 2002 de anap için mitinglere katılmıştınız. o arabaları anap için kullanmak için değil kuran için almıştınız değil mi sayın cemaat. o aramaların benzin paralarını kuran kursu diye hakltan toplamıştınız. sonra mesut yılmazın fedaisi olmuştunuz. o mesut yılmaz sandığa gömülmüştü siz de onunla sandığa gömülmüştünüz. tayyip beyi de korkunç bir karalama ile hakaretlere boğmuştunuz. kininizi din edinmiştiniz. şimdi tayyip beye yine iftira atıyorsunuz. o yıktırdı diye. allahtan korkun allahtan. zaten tayyip beye kafir diyordunuz, niye kızıyorsunuz ki. eğer tayyip bey yıktırdı ise, ki asla yıktırmaz, size göre zaten tayyip bey kafir değil mi, öyle bir adam yıktırır (!) nevar bunda kızacak değilmi sayın cemaat yetkilileri.

  cevapla
 • avatar
  aksoy

  yorum yazan ahmet beyefendi ; firaunda iktidar oldu ama kızıldenizde boğuldu inşaallah seninn ve senin zihniyetinde olanlarda firaunun akibetine uğrarsınız iktidar olsanız neye yyarar muktedeir değilsiniz ki utanmadan müslümanlar adına çıkmış kilise hizmet karlarını savunuyorsunuz yazıklar olsun..

  cevapla
 • avatar
  MEA

  TAYYİP ERDOĞAN KÖTÜ DERLERDİ DE İNANMAZDIM.ŞİMDİ GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜK.BU KURAN KURSUNU BİZZAT YIKTIRDIĞINI BİLMEYECEK KADAR AHMAK DEĞİLİZ.HAZİN SONUNU GÖREBİLMEYİ TEMENNİ EDERİM.BU MİLLET UYANSIN ARTIK

  cevapla
 • avatar
  ismail

  "ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR" BİRİLERİ İSTEMESE DE.... ORAYI YIKINCA BİTECEK Mİ KURAN, DİN HİZMETİ? HAYIR ORASI YOKKEN DE BU HİZMET DAĞDA, MAĞARADA, BODRUMLARDA, HATTA HATTA "burası çok dikkat çekiyor": TREN VAGONLARINDA YOLCULUK NUMARASIYLA VE TİCARİ TAKSİ KİRALAYARAK ARKA KOLTUKTA TALEBE YETİŞTİRİLMİŞ....! İNANMAYAN ARAŞTIRSIN.!!!! KERVAN YÜRÜYOR KIYAMETE KADAR DA YÜRÜYECEKTİR İNŞALLAH. ÇÜNKÜ KURAN ALLAHIN HİMAYESİNDEDİR. SEN KİME CEPHE ALIYORSUN KARDEŞİM: BAŞBAKAN DEĞİL CUMHURBAŞKANI DA DEĞİL (varsayalım) DÜNYA BAŞKANI DA OLSAN SENİN ÜSTÜNDE "ALLAH" VAR.... SAĞLICAKLA KALIN AMA UYANIK KALIN.....

  cevapla
 • avatar
  mütefekkir

  Kuran-ı Kerimimizin okunduğu bu müesseseler Kabe-i muzzamanın küçük birer şubesidir bence.Bu mabedlerin yıkım emrini veren zevat Kabe-i muzzamayı yıkmaya kalkışan ebrehenin hazin sonuna düçar olurlar vesselam...

  cevapla
 • avatar
  ramazan

  mevlana ne demiş ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün. ey tayyip gerçekten senin emrinle yıkıldıysa sana bir sözum var .alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

  cevapla
 • avatar
  ahmet

  o kursu yiktiran sahis o kursu yiktirmakla kendi sonunu hazirlamistir simdiden gecmis olsun

  cevapla
 • avatar
  vatandaş

  Türban mevzusunu kökünden halledicez diye Söz verdiler ya !!! Yapılmış olan bu çirkin saldırı ve hareket bunun bir göstergesi olsa gerek.. Gerçekten bu millet size minnettar kalacak Sorunları kökünden hallettiğiniz için... Bu arada kilisenizde hayırlı olsun artık içinde kur'an-ı kerim okutursunuz bol bol ...

  cevapla
 • avatar
  abdullah

  Müslümanları oyuna getirmesinler.Zaten bazılarının da istediği budur.Ancak milletin gönlünde taht kurmuş nice ahlaklı vatan evladı yetiştiren bu nadide eserin niçin yıkıldığı mantıklı birşekilde izah edilmeli ve yenisini yapmak konusunda ilgililer yardımcı olmalıdırlar. Değilse CHP nin ağzıyla birbirlerini suçlamanının hiç kimseye bir faydası yoktur.Lütfen Allah rızası için müslümanlar birbirine düşürülmesin saygılarımla

  cevapla
 • avatar
  nurettin tertipli

  Demokrat Parti döneminde, açık olan mezarına değil de kendilerinin açtığı çukura son anda alelacele gömdürülen bir zaat vardı. O zaata bu muameleyi reva görenlerin sonu feci olmuştu. = Ak Parti'nin de alelacele yıktığı bu Kur'an Kursu, bunların sonunun da feci olacağının habercisi olmasın?!...

  cevapla
 • avatar
  fatih___

  Sandıkta görüşürüz bu millete bunun hesabını vereceksiniz siz bir tane yıkarsınız biz bin tane yaparız bütün engellemelerinize ramen yaparız sayın başbakana sesleniyorum o yıkılan kursun üzerine bir haç takıp üzerinede kilise diye yazsalardı yıkmak şöyle dursun belkide yardım ederdiniz hz Allah dinini korur bu millet çokşey gördü geçirdi allah demekte yasak oldu ezan türkçede okundu.biz sana güvenmiştik sayın başbakan yazık........) sayın başbakanım bu emrinizle siz bizim insanlara güvenimizi yıktınız iyi düşünün lütfen çok iyi düşününki bu toprağın altıda var bence birazda altını düşünün orada biber gazı ile dağıtılan ve bu trajediyi yakından yaşıyan kardeşlerimede geçmiş olsun diyorum.

  cevapla
 • avatar
  didem

  Korkmayın damarlarında asil kan olanlar kolay kolay dininden vazgeçmez.Türk milletindenim, islam ümmetindenim garbı medeni sanırdım ama ben kendi medeniyetimi alıyım geri.Onların medeniyeti lazım değil.İçerde dini kullananlar dişarda emperyalistlerle kol kola bunu anlamak çok zor.Ermeninin cephaneliği onarılıyor diğer yanda islama hizmet eden yer yıktırılıyor.Bu akp neyin peşinde göreceğiz.

  cevapla
 • avatar
  vay vay vayyy

  DİN ÖZGÜRLÜGÜ BURAYA KADAR 45 SENE YIKANDA YIKTIRANDA BELLİ OLUR

  cevapla
 • avatar
  VAY VAY

  mahkeme karari olan bir yeri kim yiktirirsa yiktirsin savcilar adaletini gösterip soruşturma acsin

  cevapla
 • avatar
  abdullah

  sayın başbakanımızı tebrik ederim hakiki yüzünü şimdi gördüm,bütün türkiyeninde görmesini istiyorum. ""Kiliseye tören Kuran kursuna Dozer"" vandaki akdamar kilisesi,devlet parasıyla tamir edilirken,50 yıllık istanbuldaki Piyale paşa kuran kursu bizzat başbakanın talimatıyla yıkılıyor...bunuda dinler arası diyoloğun bir meyvesi olarak anlıyorum..seçimde görüşmek üzere

  cevapla
 • avatar
  fs3056

  Hedefe götüren her yol mübahtır öyle mi?Yazık çok yazık.İki gazeteyi de kınıyorum.Hem yaptıklarından hem de Türk halkını aptal zannettiklerinden dolayı.Vurun belden aşağı din adına milliyet perverlik adına

  cevapla
 • avatar
  Murat Karahan

  Kaçak bir Kur'an Kursu'nun yıkılmasıyla hükümeti suçlamak ahlakla ne kadar bağdaşır bilemiyorum. Ülkede Kur'an Kursu açamak yasak mı? Kaçak olmayan kurslar da insanlar özgürce dinini öğrenebiliyor mu? Kör siyasetle , insanlarımızın az da olsa bir kısmının gözleri kör olmuş. Milli Gazete adındaki sp gazetesi resmen istismar yapıyor. Yazık ki bir zamanlar para verip alıyordum o gasteyi.

  cevapla
 • avatar
  zafer

  Aaaa durun canım,başbakanınız daha türban yasağını kaldırıcak hemen öyle oy verme hevesiniz kaçmasın! Ah siz yokmusunuz kandırıla kandırıla bıkmadınız.Allah Islah Etsin sizi!

  cevapla
 • avatar
  Ali Karaman

  Ramazancığım, boşuna savunmaya kalkma tayyip abini. O abilerinden emirlerini aldı, kendi hırsınıda kattı. İşine devam ediyor. Bu Kur'an Kursunun da yerine yenisi en iyi şekilde yapılacaktır. Ama tayyip abinin bütün engellemelerine rağmen yenisi yapılacaktır. Kurs yöneticilerine bi tavsiyem var. Bu kursun kapısına "AKDAMAR KİLİSESİ" yazsınlar, tepesine de bi haç taksınlar. tayyip abin ve avanesi koşarak yardıma ve açılışa geleceklerdir.

  cevapla
 • avatar
  ramazan

  Herkesin bu yıkıma saygı duyması gerekir. Zamanın şartlarına uygun daha iyi bir kuran kursu yapılabilir. Bu sebepten başbakana kimsenin saldırmaya hakkı yok. Avusturya hastanesinin karşısında Arap camii temellerinden yola çıkılıarak yeniden ve çok güzel bir şekilde yapıldı. suçalama yapan arkadaşlara duyurulur

  cevapla
 • avatar
  alibaydar

  Düşünüyorum da acaba müslümanlar sandık başına vardıklarında tercihlerinde yanıldılarmı? onları yanıltan ne oldu?Gecmiş iktidarlar desem onların zamanında böyle şeyler olmuyordu.sonra onların zamanında haklarını arayan savunan müslümanlar meydanlardan hiç eksik olmazdı.Ne oldu bu insanlara?Şimdi gözlerinin önünde kiliseler açılıyor kuran kursları yıkılıyor.

  cevapla
 • avatar
  XX

  arkadaşlar mahkeme kararı var ortada yıkım durdurulsun diye ama acele bir şekilde yıktırılıyor.mahkeme kararı dikkate alınmıyor.gece kondu kanunundan 6 sene önce yapılmış bir kuran kursu neden acele bir şekilde yıklıyorda acrkent gibi villalar mahkeme kararı yık dediği halde yıkılamıyor. kilise onaran akp neden kuran kursunda acele ediyor.allah her şeyi görendir. herşeyin hesabını sorar.

  cevapla
 • avatar
  EKREM

  yıkılması gereken bir kuran kursuydu !! bilinçli olarak yapıldı ... devlet size kuran kursu icin izin alabilme yetkisi vermis turkiyede kuran kursları acmak yasak degil .. yorum yapan arkadaslarında kuran a ne kadar saygı gosterdiklerini merak ediyorum ... size baktıkça osmanlının son dönemleri bize bugünlere surukleyen olayları canlandırmak hicde zor degil .. ayrıca yıkım everi akp tarafından verilmemistir ... TAYYİP ERDOGANDA BİLİYOR BİR BİNA YUZUNDEN NE KADAR DEDİKODU CIKARILACAGINI ODABİLİRDE BOSVARİN GORMEZDEN GELİN BU OYLARIMIZI ETKİLER DEMESİNİ BU ONUN YAPABİLECEGİ EN KOLAY SEY OLURDU ... NE ÇARE MİLLETİN AGZI TORBA DEGİLKİ BUZESİN YAPILMASI GEREKENİ CESURCA YAPAN TAYYİP ERDOGAN DAN ALLAH RAZI OLSUN ... MİLLİ GAZTENİN LİDERİ ONCE CALDIGI O KADAR PARANIN HESABINI VERSİN SONRA BASLASIN BOS KONUSMAYA

  cevapla
 • avatar
  kahraman türkoğlu

  kursta bilgisayar dahil öğrencilerin her türlü ihtiyacının karşılandığını bilmeyenler eski bir kurs diyerek yorum yapmasalar daha iyi olur.bina kaçakda değil her şeyi yasal yasal olmayan yıkım kararıdır.acar kente gücü yetmeyen zavallıların kur'an kursuna gücü yetiyor.

  cevapla
 • avatar
  Kamil Akdağ

  yıkımı,binanın kaçak olduğunu düşünüp destekleyen okurlara sesleniyorum; -dikkat edin,mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı var ve mahkeme kararına rağmen yıkılıyor! Bu bir anlam ifade etmiyor mu sizce?MAHKEME KARARI çiğneniyor. -mahkemenin 'yık'dediğini yıkma (acarkent),yıkma dediğini yık(kuran kursu).Vicdanınız el verir mi? -Anıtlar Yüksek Kururlu mu bağlayıcıdır sizce,MAHKEME kararı mı? -Adalet herkese lazım.ADALET!

  cevapla
 • avatar
  ibrahim

  Yıkılması gerkiyorsa yıkılır.bunu AKP ile ilgilendirmek çok yanlış.Esas yanlış olan çürümüş eski bir binada eğitime izin verilmesidir.Üstelik çocuklarımız yeni,modren,teknolojik donanımlı binalarda eğitimi hak ediyorlar.Öküz altında buzağı aramaya gerek yok.Lütfen insanlarımızı birbirine düşürmek,aralarını açmak için suni gündem oluşturmayınız. binaya

  cevapla
 • avatar
  alper

  yıkılır yerine yenisi yapılır. bunda öfkelenecek ne var. ama boyle çıgırtkanlar olmasa da insan leblebi yerken neye gülecek

  cevapla
 • avatar
  kahraman türkoğlu

  caminin bahçesinde çirkin bir gece kondu diyen zavallı daha o binanın ne kadar mükemmel ve ne kadar temiz ve ne kadar güzel bir bina olduğunu ve her ne olursa olsun içinde kur'an okunduğunu ve her şeyiyle yasal olduğunu bilmiyor ve bilmedende dil uzatıyor çok yazık. ve bu zavallı şüphesizde müslümanım diyordur.

  cevapla
 • avatar
  battalgazi

  cumhurbaşkanlığını da alın iktidar da olun derdiniz o değil mi?Derdi Allah rızası olanlara selam olsun..

  cevapla
 • avatar
  mehmet

  mahkeme kararı olmasına rağmen buyıkımı yapanları şiddetle kınıyorum bu nasıl hukuk devleti anlayamadım gitti. kiliselerin restora edilmesi ve cami ve kuran kurslarıunın yıkılmasının arkasında nasıl bir düşünce var anlayamadım. Mardinde diyarbakırda ve diğer doğu illerinde yoksuk insanların hristiyanlaştırılması ve bunun televizyon ekrarlarında Hristiyan din adamlarının gelecek 5 yıl içinde hristiyan nüfusun 10 katı artacağını söylemelerine rağmen hükümtten en ufak bir tepkinin gelmmesi çok ilgiç hatta çamilerin kilise yapılmasına göaz yuman görevlileride kınıyorum

  cevapla
 • avatar
  MEHMET EFE

  yorum yaparken tedbirli olak lazım kimse neyin ne olduğunu bilmiyor yıldırım bayazıd zamanında cami yapılması için evini vermeyene nasıl hoşgörüyle bakıldıysa kanun ve nizamlara uyması zorunlu tarihi bit camiinin bünyesinde bulunan bir yapıda yıkılabilir iş o değil iş zihinlerde, yeterki biz içimizden kur an'ı yıkmayalım

  cevapla
 • avatar
  tugrul

  mahkemenin yurutmeyi durdurma kararına ragmen basbakan tayyip in emriyle yıkıldıgı soyleniyor basbakan mahkeme kararlarına saygılı olunuz

  cevapla
 • avatar
  cihangir

  Kadir Bey,diyelim ki emri Tayyip Bey vermedi.Belediye CHP'nin mi?İstanbul seçimlerde Türkiye'yi yansıtır bunu bil miyormusun?Eskiden biri yolsuzluk yaptı mı onunla beraber partisi de batardı.İddanız doğru ise bütün partiler sütten çıkmış ak kaşık.Çünkü yolsuzlukları şahıslar yaptı.Başarı olunca partinin.Başarısılık olunca belediyenin.Oh ne ala!Eğer bu emri Toppaş verdiyse partiden ihraç etsinler de görelim.Ben de AKPliydim.Ama iş Allahın dinine saldırı oldu mu kimseyi tanımam.

  cevapla
 • avatar
  ayhan

  tarihi bir eserin bahcesine yapilan cirkin bir gecekondu nasil beni rahatsiz ediyorsa, tarihi caminin bahcesine yapilan kacak ve cirkin bir kuran kursuda beni rahatsiz eder? bence yapilan en dogru davranis, ne yani hem islamdan adaletten bahsedeceksin ama kanunlari uygulamaya zamani gelincede orasi kuran kursu yikamazsinmi diyeceksin? kanunlar herkes icin var kardesler, kilseyede ayni oranda camiyede ayni oranda kurankusunada ayni oranda, karsi olan varsa dinen ispat etsinde bizde okuyalim

  cevapla
 • avatar
  cihangir

  Seçime giden bir partinin yapmayacağı aptalca bir davranış.Altından ne çıkarsa çıksın eğer orası kilise olsaydı AKP onu yıkmak yerine tamir ederdi.Hoşgörü edebiyatı yapardı.Bu seçimde ben ve ailem,yakınlarım oyumuzu AKP'ye verecektik.Ama kur'an kursu yıkanlarla işimiz olmaz.

  cevapla
 • avatar
  kahraman

  din düşmanları hemen kendini gösteriyor kimisi kurs yıkıyor kimisi yapılana ses çıkarmıyor kimileride alkış tutuyor ve hala iktidara geleceğiz diyor gelsen ne yazar dünyayı kasansan nolur ahireti çoktan kaybetmişsin.ALLAH KUR'AN da (ALLAH' IN MESCİDLERİNİ ANCAK ALLAH'A İMAN EDENLER YAPAR) buyuruyor ALLAH'ın mescidlerini ancak iman etmeyenler yıkar.

  cevapla
 • avatar
  o.dogan

  sn. elif erbakan ekmek yüzünden intihar edenler ecevit döneminde idi bilginize sunarım.

  cevapla
 • avatar
  Şeyma

  Yazıyı tebessümle okudum...ama yazıyı okumadan önce başlığına bakar bakmaz kesin milli gazetedir dedim ve yazının altına baktım yanılmadığımı anladım...farkındalar mı acaba kendileri de iktidara gelmek için CHP den farklı davranmıyorlar karalamak için...yazık doğrusu, koltuk bu kadar mı değerli...okul önlerinde uyuşturucuyu AKP milletvekilleri satıyor sanki...sizde iktidara gelsenin malesef değişen bir şey olmaz...İçler acısı ama malesef toplum, çağ değişiyor...gençleri eğitmek için her insana görev düşüyor...ister ihlde okusun ister ilahiyatta, isterse kuran kursunda, yine de bilinçli müslüman olamayanlarımız var...lütfen birilerini eleştirmekle uğraşacağımıza faydalı olmaya çalışalım... Yıkım kararı hukuksuz bir şekilde yapılıyorsa zaten haklı çıkarlar aynı yere daha büyük bir kuran kursu inşa ederler...yapmayın Allah aşkına halkı herkes kışkırtıyor siz yapmayın bari...

  cevapla
 • avatar
  o.dogan

  ne biçim isanlarsınız kur an kursu açsa şeriatçı diyorsunuz.kusun ne sebeble yıkıldığını izah etmeden din düşmanı ilan ediyorsunuz.memleket iki yüzlülerin yüzünden iflah olmuyor bir türlü.dün avrupa avrupa diye bağıran siz bu gün karşı çıkan siz.ne olur kim olduğunuzu izah edin millet sizi tanısın.daha düne kadar kimse türkiye yi tanımazken itibar görmeye başladık.şahsi çıkarlar için haber yapmayın lütfen.sizin dininiz hangisi nasıl bir din.islamiyet olmadığı kesin.şahsi çıkarlarınız için her kıyafeti giymeyin lütfen.

  cevapla
 • avatar
  teori

  şimdi kura kursun chp yıksa ve dinler bahçesi yapsa sen görseydin o zaman. ne din kalır dı ne iman. dini siyasete alet ede ede bu günlere geldik . erkan mumcu doğru diyor eskiden mücahittiler şimdi müteahhit oldular. başbakanın oğlu 5 milyon dolara gemi aldoı damadı çalık holdigng patronu oldu. çalıklar samsun ceyhan hattını ihalesiz aldı. kayseri ve bursa gazı aldı bide. daha ne olsun. ne demişler dünyada mekan ahirette iman heç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için çalışıyorlar.

  cevapla
 • avatar
  Lokman Hekim

  İFTİRA, BÜYÜK GÜNAHTIR... Dinimizi siyasi emelleri için kullanan Yeni Çağ ve Milli Gazeteyi kınıyorum.Sizin amacınız Kur'an Kursunu savunmak değil dini istismar etmek.Tayyip Erdoğan'ın bizzat yıkım kararını verdiğini nereden biliyorsunuz? Tayyip size dava açarsa bu dünyada da ahirette de kaybedersiniz. Yıkım kararı Anıtlar Yüksek Kuruluna ait. Bunu Tayyip Erdoğan'a yıkmak iftira değil mi?Sizin amacınız Kur'an Kursu değil Dinimizi siyasete alet etmektir. Siz Ak Partiye nasıl iftira edebilirizin peşindesiniz. CHP'ye rahmet Ak Parti'ye Lanet okumanızın sebebi oy mudur?Bu şekilde oy almak haram değil midir? Unutmayalım ki siyaset meleği şeytan ,şeytanı melek gösterme işine uygun bir zemindir.Allah kimseyi şaşırmasın.Ağzı olan konuşuyor.Ama bazıları ağızdan çıkanların hesabının ahirette verileceğini unutuyor.Ne diyelim hesabımız kolay ola...

  cevapla
 • avatar
  murat

  Tv den izlerken kahroldum.Benim ülkemde bu damı olacaktı.Kaçak Kuran Kursuymuş benim külahıma anlatın 45 yıldır orada olan ve faliyet gösteren binayı yeni mi yıkmak aklınıza geliyo..Kaçak olduğu içinmi birilerine daha şeker gözükmek içinmi.Eğer kaçaktı yıktık diyorsanız Antalyanın yarısı kaçak yapı sıkıyorsa oradaki otelleri yıkında göreyim ve sizlere hak vereyim..Ne yaparsanız yapın bu milletin islamı öğrenmesini ve yaşamasını engelleyemezsiniz.Birini yıkarsınız yüz tanesini yaparız.Biber gazı ile dağıtılmaya çalışan kardeşlerimede geçmiş olsun dileklerimi iletirim.Sağ duyulu polis arkadaşlarada teşekkür etmek isterim.saygılarımla..

  cevapla
 • avatar
  rehber

  Kadir beye katılıyorum

  cevapla
 • avatar
  Alp Urungu

  Senin hakkında Cumhurbaşkanı olmamalı diyenler yeniden düşünmeli demek ki. Netekim sende de aydınlaşma(!) emareleri belirmiş aferim aferim.

  cevapla
 • avatar
  ahleyar

  sizlere bir sorum olacak böyle birşey başka bir parti zamanında yapılsaydı akp acaba nasıl bir tavır takınırdı?????

  cevapla
 • avatar
  YAVUZHAN

  ÖNCELİKLE AKP HÜKÜMETİNE YAZIKLAR OLSUN DİYORUZ..... Eski kiliseleri tamir ettirip hıristiyanlara hizmete çalışırken kendi dinini cephe alıp Kur' an Kurslarını yıktırmasını aklımız almıyor...Herhalde cinnet hali diye düşünüyoruz....Kuran Kurslarımızı cephe alanları; Sorumluları C.HAKK'a havele ediyoruz...

  cevapla
 • avatar
  Zafer TEKİN

  VALLA BRAVO AKEPE İKTİDARINA....40 YILDIR KİMSENİN YAPAMADIĞINI YAPTI...DEĞİŞİM BU OLSA GEREK...ULAN NE DEĞİŞİM MİŞ BU BE....VALLA KİMSE BÖYLE DEĞİŞEMEZDİ...BRAVO...BUNUN HESABI BU DÜNYADA GÖRÜLMEZSE ÖBÜR TARAFTA GÖRÜLÜR İNŞALLAH....GÖMLEK ESKİDİ HERHALDE Bİ GÖMLEK DEĞİŞTİRMENİN DAHA ZAMANI GELMİŞ OLMALI...ÇANKAYAYA HAZIRLIK TURLARI BAŞLADI GALİBA...YAZIKLAR OLSUN...

  cevapla
 • avatar
  hasan

  ancak guçleri kursa yeter.ama sonları olur bunu unutmasınlar.belkı ermeniler kurtarır onlarıı.onlar sureklı kılıse onarsınlar......bu yıkım olayını kınıyorummmm

  cevapla
 • avatar
  vural

  sayın tayib bey bizi hiç şaşırtmadın!mahkeme kararanı ragmen akp ikditarı millettin alın teri katarak yaptırdığı kuran kursunu hiç tereddüt etmeden yıktırdı.Diğer taraftan yıkım kararı olan acaristanbula dokunamayan akp iktidarı senden bu beklenirdi bravo kilese açmaya devam.

  cevapla
 • avatar
  memur42

  yazık.bunları da mı görecektik.oy verdiğimiz dindar diye güvediğimiz insanlar bunu yaparsa.ne diyeyim.

  cevapla
 • avatar
  Yaşar Gürakan

  Ey AKP liler Allah aşkına doğru söyleyin;Bu yıkım kararı başka bir parti döneminde olsa Tayyip bey ortalığı ayağa kaldırırmıydı,kaldırmazmıydı?Meydanlarda bunu kullanıp oy istermiydi istemezmiydi?Yarabbim bu AB ve ABD bazılarında nelere kadirmiş meğer..

  cevapla
 • avatar
  sena

  Sayın yorumcu nusret, daha ne kadar gerçekleri görmeye karşı direnç göstereceksiniz!Aslında vicdanınıza bıraksanız kendinizi bunların sizleri nasıl kandırmaya devam ettiklerini rahat görürüsünüz ama bu da bir ilahi lütuf herhalde ,birileri ne yazık ki bu lütuftan mahrum kalıyor..daha ne bekliyorsunuz sadece keselerini doldurucu,adam kayırıcı, üç kağıtçı,vatan sevgisinden bi haber,daha bilmem neci ...vs bu adamcıklardan? islam dininde bunların yaptıklarının hangisi var?

  cevapla
 • avatar
  nusret

  ya bunlar delirmiş mi... tamam biz de istemiyoz kuran kursunun yıkılmasını ama ne aalakası var istinafın kuran kursuyla ne alakası var tayyip beyle mışlarla mişlerle olmaz bu saadetliler hırçınlaşıyo gittikçe... lütfen daha sakin olalım. ben eminimki o kuran kursunun yenisini tayyip bey yaptıracaktır. lütfen birbirimize sahip çıkalım şu zor dönemde. bakın adamlar nasıl birlik oluyo cumhurbaşkanını seçtirmemek için. biz dede bi delikanlı yazıcıoğlu var destek veren gerisi köstek haa.... bu ne ya aaa..

  cevapla
 • avatar
  artvinlim

  bu ne hal çok ayip sizde yıkan cıkar lanet olsun kım emri verdıyse inşallah belasınıde bulur sanmakı guc elinde bır zamanlar karunda gucluydu ama mevlam yerle bır ettı nemrutu firavunu yerle bır eden mevlam sizi sanmayın kurtaracak haberı okuyunca tuylerım dıkenlendı. bır musluman olarak ermenılere kilise ac muslumana yıkım yap olduda gitti dıyecek söz bulamıyom artık rabbım verır cezanızı inşallah allah sabredenlerle beraberdır hangi gerekce ile yıkıldı bu kuran kursu acaba parasını sizmı veriştiz yazıklar olsun gavura dost muslumana duşman olduz

  cevapla
 • avatar
  zafer

  Ey millet ! İşte AKP'nin gerçek yüzü. Siz bu A llahtan K orkmazlar P artisini desteklemeye devam edin bakalım. Yarın öte dünyada hesabını nasıl vereceksiniz çok merak ediyorum. Milli gazeteyi de tebrik ediyorum. Yoksa başka türlü bizim saf halkın uyanacağı yok.

  cevapla
 • avatar
  xmen

  bu kurs kimlerin hangi cemaatin yıkılması gerekiyorsa yıkılr binalara bağlı yasamdan ziyade insana bağlı yasama evet

  cevapla
 • avatar
  ALPTUĞ

  işte siz busunuz bu güne kadar takiyye yaptınız bu milleti kandırdınız okadar oy aldınız.ama bu ülkede islama ve inanca en büyük darbeyi TAYYİP bey siz vurdunuz.Sizden ricam bir vatandaş olarak siyasetinize ve parti politikalarınıza lütfen inançla alakalı propagandalar ve islami simgeler kullanmayınız.Çünkü sizin bu yaptıklarınızdan dolayo inananlara yani samimi müslümanlarıda sizingibi sanıyorlar.Eğer yürekliyseniz çıkın sayın değil terörist başı cani değin,çıkın dokunulmazlığınızı kaldırın ve aklanın,çıkın aile fotoğrafınızdakileri açıklayın.ve dahası hangi birini sayayım.dürüst olun sizin ve yöneticileriniz hakkında suç duyurularına açıklık getirin.

  cevapla
 • avatar
  seyyahhh

  akpliler milli görüş gömleğini çıkarınca çıplak kaldı , üşüyor hatta donuyor ve ısınmak için kiliseler acıyor Kur'an kurslarınıda yıkıyor.. bakalım nereye kadar gidecek ...

  cevapla
 • avatar
  muzaffer

  Kuran kursu yıkmak AKP ye yakıştı. Zaten kendilerinden'de bu beklenirdi.Böylece gerçek hüviyetlerini bilhassa Başbakan ortaya koydu. Şunu unutmayın ki zalimin zulmü varsa mazlumun ALLAH'I vardır.

  cevapla
 • avatar
  kadir

  allah rızası içinmakul bir bakış açısı ile bakın... taraflı haber vermeyi bir tarafa bırakın... halkımız cahil olduğu için kandırmak da çok kolay... sanki yık emrini AKP verdi... sanki Erdoğan hedef gösterdi yıkın diye... Erdoğan ın haberi bile yoktur yıkımdan... her gün Türkiye de onlarca bina kaçak olduğu gerekçesiile yıkılıyor... bunların hepsini Başbakan mı yıktırıyor... belediyelerin sorumluluğunda olan bir şeyi neden başbakan a yüklüyorsunuz... tamam başbakanı beğenmeyebilirsiniz politikalarını da desteklemezsiniz ama şunu da unutmayın böyle ucuz iftiralar atarak cahil halkın kafasını karıştırarak neye hizmet etmeye çalışıyorsunuz... en az doğruyu benim kadar siz de biliyorsunuz bu binayı başbakan ın meri ile yıkmadılar peki doğruyu bildiğiniz halde neden böyle haber yapıyorsunuz internet gazeteciliği bu olsa gerek sorumsuzca ona buna iftira at çamur at izi kalsın ya bir işi tam yapın ya hiç yapmayın yartım yamalak iş yapmak hele de toplumu etkileyecek iş yapmak insanı vebal altındabırakır... siz bu yazdıklarımı etraflıcabir düşününyeter yayınlamanızagerek yok zaten yayınlayacağınızı dasanmıyorum sansürlersiniz ama yine de yazdıklarımı düşünün ve yahaberi doğru dürüst aktarın ya da silin propaganda yapmaya halkı nefrete yönlendirmeye hakkınız yok...

  cevapla
 • avatar
  ahmet

  akpartiyi kötülemekle bişey geçmez elinize..cumhurbaşkanlığınıda alacağız gelecek seçim iktidarda olacağız.

  cevapla